28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Koło PZW Drzonowo zorganizowała orkiestrowe zawody

Po raz 31 odbył się koncert najpiękniejszej orkiestry – Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miliony ludzi dobrego serca podejmują najróżniejsze działania, by zebrać datki na sprzęt medyczny. Prześcigają się przy tym w pomysłach na to, by zebrać środków jak najwięcej, a jednocześnie miło spędzić czas przy tej okazji.

Po raz kolejny także członkowie Koła PZW Drzonowo wzięli udział w orkiestrowym graniu. Ogłoszono otwarte zawody w połowie troci, łososi i pstrągów potokowych. Aby wziąć udział w tych zawodach należało przeznaczyć datek na WOŚP – minimum 20 zł. Oczywiście wielu zawodników przekazało znacznie większe kwoty.

W zawodach wzięło udział 39 zawodników, którzy w Orkiestrze zagrali na trociowych lub pstrągowych wędkach. Zawody były korespondencyjne, więc każdy mógł łowić gdzie chciał. Wiadomo, że uczestnicy orkiestrowej rywalizacji łowili na Redze, Parsęcie, Błotnicy, Dębosznicy, Mołstowej, a nawet na odległej Kwisie na Dolnym Śląsku. Wyniki zawodów okazały się dobre – złowiono 3 punktowane ryby (oraz wiele niewymiarowych). Pierwsze miejsce zajął Waldemar Spychalski (troć 60 cm), a pozostałe miejsca na podium zajęli Michał Loska (troć 53 cm) oraz Łukasz Przybyszewski (pstrąg potokowy 46 cm!). Najlepsi w tym dniu wędkarze otrzymali talony na nagrody rzeczowe oraz okolicznościowe statuetki i kubki. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano także kilka pamiątkowych kubków. Podczas zakończenia zawodów posilono się pyszną zupą oraz kiełbaskami pieczonymi nad ogniskiem.

Na zakończeniu zawodów otwarto puszkę, do której część uczestników wrzucała datki pieniężne. Po przeliczeniu okazało się, że było w niej 1030 zł, które przekazano na konto WOŚP . Część zawodników przelała wpisowe na zawody bezpośrednio na konto Fundacji.

Uczestnicy zawodów dziękują:

- Ośrodkowi „Domki nad Parsętą” za gościnę,

- Firmie Tymianek – usługi cateringowe za pyszną zupę,

- Piotrowi Bielawskiemu Firma Inter-Aga za piękne kubki,

- Asi Czołnowskiej za pyszne ciasto.

info PZW