Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kultura polsko-ukraińska w Przećminie

W niedzielę odbył się Festiwal Kultury Polsko-Ukraińskiej w Przećminie. Była to już VII edycja wydarzenia, które na stałe wpisało się w program imprez Gminy Kołobrzeg. Na początek w ramach szacunku uczczono poległych na Ukrainie minutą ciszy. Potem ze sceny popłynęły słowa wsparcia dla obywateli Ukrainy w tym trudnym czasie.

Festiwal, który od kilku lat uczy nas o kulturze polskiej i o kulturze ukraińskiej, był też okazją do propagowania nowej wiedzy. Zainteresowani mogli dowiedzieć się jak mogą w tym ciężkim czasie wspomóc Ukrainę - rozdawano m.in. ulotki z informacjami. Obywatele Ukrainy zaś mogli dowiedzieć się skąd mogą otrzymać pomoc, jeśli jest im ona potrzebna. Festiwal odwiedził także ambulans, jednak nie w celach służbowych. Załoga ambulansu prowadziła zbiórkę. We wrześniu chcą wyjechać z misją humanitarną do Charkowa. Będzie to już ich druga taka wizyta na terenie Ukrainy.

Na scenie można było zobaczyć trzy zespoły, które śpiewały zarówno po ukraińsku, jak i po polsku - Demaj, Tuhaj-Bej oraz Horpyna.
reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama