Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Gmina Kołobrzeg poszuka nowego przewoźnika?

W związku z ograniczeniem kursów autobusów linii nr 1, 4, 7 i 9 wykonywanych przez Komunikację Miejską w Kołobrzegu Sp. z o.o. do miejscowości zlokalizowanych na terenie Gminy Kołobrzeg informujemy, że z komunikatu przekazanego przez Prezesa Komunikacji Miejskiej sytuacja ta jest tymczasowa, a ograniczenia w funkcjonowaniu transportu mogą potrwać do 31.08.2022 r.

Pomimo wielokrotnych, bezskutecznych rozmów z przedstawicielami spółki zmierzających do przywrócenia dotychczasowego rozkładu jazdy na wszystkich liniach autobusowych sytuacja pozostaje bez zmian. Gmina Kołobrzeg nie posiada żadnych możliwości prawnych, na podstawie których mogłaby żądać wznowienia zawieszonych kursów. Jednakże mając na uwadze dobro, bezpieczeństwo oraz zapewnienie komfortu naszym mieszkańcom Gmina Kołobrzeg rozważa alternatywne rozwiązanie w postaci wyłonienia nowego operatora transportu zbiorowego. Podkreślić jednak należy, iż zgodnie z Ustawą z dnia 16 grudnia 2010 r. o publicznym transporcie zbiorowym procedura ta jest złożona i długotrwała (od 6 do 12 miesięcy).

Poniżej zamieszczamy informację przekazaną od Prezesa Komunikacji Miejskiej w Kołobrzegu:

„Informujemy, że nie jesteśmy w stanie przywrócić lipcowych kursów do końca sierpnia. Zmuszeni jesteśmy pozostawić obecnie funkcjonujący rozkład do końca wakacji. Od września planujemy uruchomić rozkład jazdy zgodnie z tym jak wyglądał przed wakacjami.

Uspokajając mieszkańców Zieleniewa, nie planujemy wycofywania linii nr 1, ani żadnej inni. Uległy one jedynie ograniczeniu do końca wakacji.

W chwili obecnej na zwolnieniach lekarskich przebywa 10 kierowców i jest to kluczowy powód wprowadzonych zmian.”

info gminakolobrzeg.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama