Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Laptopy dla dzieci z rodzin popegeerowskich

Wójt Włodzimierz Popiołek wraz z sołtysem Zieleniewa Mirosławą Foltą oraz przewodniczącym Rady Gminy Julianem Nowickim, wręczyli pierwsze laptopy dedykowane dzieciom z rodzin popegeerowskich w ramach programu rządowego „Wsparcie dzieci z rodzin pegeerowskich w rozwoju cyfrowym – Granty PPGR”. Łącznie podczas zeszłorocznego naboru wniosków do Urzędu Gminy Kołobrzeg wpłynęło około 190 oświadczeń mieszkańców gminy z czego 154 zostały zweryfikowane pozytywnie. Pozostałe nie zostały uwzględnione ze względów formalnych takich jak brak potwierdzenia zatrudnienia przodka w PGR, wskazanie zakładu, który nie był PGR, wskazanie w oświadczeniu placówki nieobjętej wsparciem (np. przedszkola, szkoły policealne) itp. Pandemia COVID-19 pokazała wiele problemów, a jednym z nich jest nauka zdalna na terenach popegeerowskich. Ujawniła ona deficyt sprzętu komputerowego czy utrudnienia w dostępie do Internetu co wpłynęło na realizację obowiązków szkolnych przez dzieci. Projekt rządowy „Granty PPGR” postawił sobie za cel wyeliminowanie tych ograniczeń. Na realizację projektu Gmina Kołobrzeg otrzymała grant w wysokości 431 200,00 PLN, co umożliwiło zakup laptopów wraz z myszką bezprzewodową, słuchawkami z mikrofonem oraz dedykowaną torbą na potrzeby nauki zdalnej dla 154 dzieci z Gminy Kołobrzeg.

Już od 8 sierpnia 2022 nastąpi wydawanie pozostałych laptopów osobom, które składały wnioski w 2021 roku oraz zostały pozytywnie zweryfikowane. Odbiór laptopa dla dziecka jest możliwy wyłącznie po wcześniejszym telefonicznym umówieniu wizyty w Urzędzie Gminy dzwoniąc do sekretariatu pod numerem 94 35 30 420. UWAGA: Wydanie laptopa nastąpi po podpisaniu umowy przez rodzica/opiekuna prawnego dziecka. Do jej podpisania niezbędny jest numer PESEL dziecka i adres zamieszkania. Rodzic/opiekun prawny odbierająca sprzęt musi okazać swój dowód osobisty.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama