Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 lutego 2024    |    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
24 lutego 2024    
    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

popiołek kołobrzeg

Za nami XXIX sesja Rady Gminy Kołobrzeg. To pierwsza od dłuższego czasu sesja, która odbyła się w normalnym trybie. Rada Gminy spotkała się w Centrum Sportów Wodnych w Dźwirzynie. Na początku minutą ciszy uczczono śp. Zbigniewa Kałdusa. Potem sesja toczyła się już zgodnie z planem. Pierwszym punktem były pytania sołtysów. W związku z tym, że poprzednie sesje odbywały się w zdalnym porządku obrad, pytań o działania Gminy oraz o plany dla poszczególnych miejscowości było bardzo dużo. Sołtysi aktywnie brali udział w sesji, chcąc dowiedzieć się jak najwięcej i zgłosić swoje uwagi.

Następnym punktem były wolne wnioski. Zgłosił się p. Grzegorz Ciołek , który namawiał pana Wójta Włodzimierza Popiołka do startu w następnych wyborach, aby sprawował swój urząd kolejną kadencję. Potem przedstawiono raport stanu Gminy za 2020 rok. Odbyło się głosowanie w sprawie udzielenia votum zaufania Wójtowi - udzielono go jednogłośnie. Skarbnik Gminy Kołobrzeg przedstawił sprawozdanie z wykonania budżetu na 2020 rok. Dochody Gminy wyniosły prawie 76 milionów, zaś wydatki ok. 75 milionów złotych. Nadwyżka wyniosła 753 tysiące złotych. Sprawozdanie przyjęto jednogłośnie.

Następnym punktem było głosowanie za uzdzieleniem absolutorium Wójtowi Gminy Kołobrzeg za wykonanie budżetu za 2020 rok. Wójt Włodzimierz Popiołek otrzymał absolutorium. Wygłosił krótką mowę, w której podziękował wszystkim za wspólną pracę i wspólny wysiłek na rzecz Gminy Kołobrzeg. Potem głosowano nad kilkoma uchwałami. Wszystkie przegłosowano jednogłośnie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama