Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przypomnijmy - podczas tegorocznych wyborów prezydenckich Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zorganizowało akcję Bitwa o Wozy 2020. Gmina Kołobrzeg, jako jedna z gmin z największą frekwencją wyborczą wygrała dotację w kwocie 800 tysięcy złotych na zakup nowego wozu strażackiego.

Teraz nowy wóz jest już w Ochotniczej Straży Pożarnej Korzystno i jest gotowy do akcji. Nowy samochód jest marki Volvo i reprezentuje klasę średnią (do 16 ton) wozów pożarniczych. To idealny wóz na potrzeby Gminy Kołobrzeg, na pewno będzie pomocny także w akcjach u sąsiadów - Mamy coś o czym marzyliśmy na przestrzeni lat. Jest to średni samochód ratowniczo – gaśniczy o pojemności 4000l. W imieniu zarządu oraz wszystkich ochotników bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom Gminy Kołobrzeg za tak wspaniałe zaangażowanie w drugiej turze wyborów prezydenckich. To dzięki Wam spełniły się właśnie nasze marzenia. Oczywiście jeśli sytuacja epidemiologiczna w Polsce ulegnie zmianie zorganizujemy przejazd pokazowy oraz możliwości naszego wozu dla wszystkich zainteresowanych mieszkańców naszej gminy i powiatu. Śledźcie naszego facebooka oraz lokalne media - powiedział nam Paweł Bartosiak członek OSP Korzystno." Wójt Włodzimierz Popiołek dodał: "To jest coś, na co zasłużyliście."

Wóz kosztował 809 tysięcy zł. 800 tys. pochodziło z wygranego konkursu, zaś 9 tysięcy złotych pochodzi ze środków własnych OSP Korzystno.

Teraz, gdy nowy wóz jest już przygotowany i wyposażony OSP Korzystno zdecydowała co zrobić ze swoim dotychczasowym wozem. Samochód pożarniczy marki Star był zakupiony ze środków własnych OSP Korzystno. Zdecydowali się jednak nie sprzedawać go, ale oddać w użyczenie dla OSP Drzonowo. Tam będzie pełnił służbę przez najbliższy rok.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama