Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

sesja kołobrzeg

Na początku w wolnych wnioskach radny Krzysztof Filipowicz wystąpił z propozycją, by obniżyć diety radnych o 50% na okres sześciu miesięcy. Jako że wniosek nie spełniał jeszcze warunków prawnych, nie było np. przygotowanego projektu uchwały,  będzie on przygotowywany i procedowany na następnej sesji. Pierwsze uchwały dotyczyły udzielenia pomocy finansowej dla Powiatu Kołobrzeskiego oraz miasta Kołobrzeg. Rada jednogłośnie uchwaliła przeznaczenie 500 tysięcy złotych na pomoc w budowie hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 5.

Potem zajęto się głównym punktem obrad – czyli budżetem na 2021 rok. Niektóre inwestycje, które były planowane zostały na razie odłożone, jak na przykład przebudowa ulicy Jachtowej w Dźwirzynie. Zastrzeżono jednak, że jest to kwestia zabezpieczenia całego budżetu i wszystkie inwestycje, które zostały na razie wycofane będą jeszcze jeszcze powracały w przyszłości.  Pamiętano jednak o inwestycjach najważniejszych. Zabezpieczono powstanie centrum przesiadkowego w Grzybowie. W ramach tej inwestycji mają powstać m.in. 2 nowe parkingi oraz wiata przystankowa.

Budżet razem z autopoprawkami został przegłosowany jednomyślnie. Warto zaznaczyć, że to pierwsze tak jednomyślne głosowanie nad budżetem od wielu lat. Następnie rada głosowała nad uchwaleniem wieloletniej prognozy finansowej na lata 2021-2030. Tę uchwałę razem z autopoprawkami także przegłosowano jednomyślnie.

Na koniec przegłosowano, także jednomyślnie, kilka innych uchwał: w sprawie dofinansowania opłat za doskonalenie zawodowe nauczycieli, zmian w uchwałach w sprawie przyjęcia „ Regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Kołobrzeg” oraz w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych. Nadano także nazwę ulicy w Niekaninie –ulica otrzymała nazwę Dobra.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama