Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

budzistowo kołobrzeg

Z inicjatywy sołtys Budzistowa, Ewy Matczak, a także radnego tej miejscowości i wiceprzewodniczącego Rady Gminy Kołobrzeg Tomasza Królikowskiego, odbyło się spotkanie w temacie wyjazdu z Budzistowa. Były to konsultacje społeczne związane z alternatywną konstrukcją dla dotychczas rozpatrywanego wiaduktu. - Propozycją alternatywną przedstawioną na spotkaniu  przez GDDKiA okazał się przepust dla pieszych i rowerzystów o wys. 2,5 metra.  Rozwiązanie takie jest nieakceptowalne przez mieszkańców Budzistowa oraz lokalnych przedsiębiorców. Zebrani jednogłośnie opowiedzieli się za dotychczasową wersją wiaduktu - informuje Tomasz Czechowicz, radny Rady Gminy Kołobrzeg. - Mieszkańcy Budzistowa byli oburzeni ze chce ich traktować jak zwierzęta i proponuje się przepust. Niższy wariant 4 metrowy zakładał jeszcze ekrany 3-metrowe, więc cała konstrukcja i tak by miała  7-metrów, krajobrazowo nic by to nie zmieniło - komentuje wiceprzewodniczący Tomasz Królikowski.

Tymczasem alternatywny projekt, zakładający obniżenie wysokości wiaduktu, był popierany przez mieszkańców Kołobrzegu. Jak widać, nie jest to rozwiązanie popierane przez obie strony konfliktu przy drodze 163.

budzistowo kołobrzeg

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama