Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

dygowo dożynki

W sobotę odbyły się Dożynki Gminne w Dygowie. Tegoroczne święto plonów rozpoczęto uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym w Dygowie. Podczas mszy św. zostały poświęcone wieńce oraz chleb z tegorocznych zbiorów. Następnie sołectwa z wieńcami, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy udali się korowodem dożynkowym na stadion sportowy, gdzie trwała dalsza część uroczystości.

Wójt Grzegorz Starczyk , przewodniczący rady gminy Jerzy Leszczyński, sołtyski , sołtysi oraz rolnicy dzielili się chlebem z zebranymi na stadionie mieszkańcami oraz gośćmi. Starościną  i starostą Dożynek Gminnych 2019 byli: Pani Bożena Kwaśnik z Wrzosowa i Pan Piotr Miernicki z Dębogardu. Tradycyjnie, jak co roku przeprowadzono konkurs na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy", w którym wzięło udział 10  sołectw.

W tym roku I miejsce za  „ Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy” otrzymało Sołectwo Dygowo, II miejsce sołectwo Wrzosowo, III miejsce sołectwo Czernin. Wszystkie sołectwa, które brały udział w konkursie na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy" otrzymały "czeki finansowe", ufundowane przez Gminę Dygowo, natomiast trzy pierwsze miejsca zostały mile zaskoczone dodatkową nagrodą pieniężną ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Białogardzie.

Kolejną konkurencją był Turniej Rekreacyjny pomiędzy drużynami reprezentującymi poszczególne sołectwa. Udział wzięło 10 drużyn. Tutaj uczestnicy mogli wykazać się sprawnością w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, ubijanie piany z białek, zbieranie ziemniaków w alkogoglach oraz toczenie snopka. Konkurencje te dostarczyły drużynom sołeckim sporo emocji, a uczestnikom dożynek niemało śmiechu i dobrej zabawy. Ogółem, największą liczbę punktów w ramach turnieju i tym samym zwyciężyło sołectwo ze Skoczewa. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody, których fundatorem była Gmina Dygowo .

Program artystyczny swoimi występami uświetniły: zespoły śpiewacze "Dygowianie", "Dąbrówka" , „Ewa i Irmina” oraz „Podlotki”. Po ceremonii wręczania nagród do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna z zespołem "ON-OFF".Fot. Marek Kawęcki, Gminadygowo.pl

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama