Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

dożynki dygowo

Tegoroczne święto plonów rozpoczęto uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym w Dygowie. Podczas mszy św. zostały poświęcone wieńce oraz chleb z tegorocznych zbiorów. Następnie sołectwa z wieńcami, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy udali się korowodem dożynkowym na stadion sportowy, gdzie trwała dalsza część uroczystości.

Starościna dożynek Małgorzata Błaszczyk oraz Starosta Andrzej Rytwiński uroczyście przekazali na ręce Wójta Gminy Dygowo – Grzegorza Starczyka i Przewodniczącego Rady Gminy Dygowo - Artura Wasiewskiego chleb z tegorocznych zbiorów. Do dzielenia chleba wśród zebranych wójt poprosił rolników z Gminy Dygowo. Tradycyjnie, jak co roku przeprowadzono konkurs na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy", w którym wzięło udział 9 sołectw. W tym roku po raz pierwszy w historii pierwsze miejsce zajęły rękodzieła trzech sołectw- Dębogardu, Dygowa i Wrzosowa pozostałym sołectwom przypadły wyróżnienia. Wszystkie sołectwa, które brały udział w konkursie na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy" otrzymały "czeki finansowe", ufundowane przez Gminę Dygowo, natomiast trzy pierwsze miejsca zostały mile zaskoczone dodatkową nagrodą pieniężną ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Białogardzie.

Kolejną konkurencją był Turniej Rekreacyjny pomiędzy drużynami reprezentującymi poszczególne sołectwa. Udział wzięło 7 drużyn. Tutaj uczestnicy mogli wykazać się sprawnością w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, przeciąganie liny, slalom z taczką, rzuty jajkiem. Konkurencje te dostarczyły drużynom sołeckim sporo emocji, a uczestnikom dożynek niemało śmiechu i dobrej zabawy. Ogółem, największą liczbę punktów w ramach turnieju i tym samym zwyciężyło sołectwo z Dygowa. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody, których fundatorem była Gmina Dygowo.

Program artystyczny swoimi występami uświetniły: zespoły śpiewacze "Dygowianie", "Dąbrówka" , "Jantarowy Kwiat" , „Mayol”. Swoją uwagą przykuł koncert skrzypaczek, który zachwycił wszystkich widzów. Po ceremonii wręczania nagród odbył się koncert disco polo zespołu "Gesek" oraz pokaz tańca z ogniem w wykonaniu zespółu JUMP FIRE. Po koncercie do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna z zespołem "ON-OFF".

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama