29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

dożynki dygowo

Tegoroczne święto plonów rozpoczęto uroczystą mszą świętą w Kościele Parafialnym w Dygowie. Podczas mszy św. zostały poświęcone wieńce oraz chleb z tegorocznych zbiorów. Następnie sołectwa z wieńcami, przedstawiciele władz samorządowych, zaproszeni goście oraz mieszkańcy udali się korowodem dożynkowym na stadion sportowy, gdzie trwała dalsza część uroczystości.

Starościna dożynek Małgorzata Błaszczyk oraz Starosta Andrzej Rytwiński uroczyście przekazali na ręce Wójta Gminy Dygowo – Grzegorza Starczyka i Przewodniczącego Rady Gminy Dygowo - Artura Wasiewskiego chleb z tegorocznych zbiorów. Do dzielenia chleba wśród zebranych wójt poprosił rolników z Gminy Dygowo. Tradycyjnie, jak co roku przeprowadzono konkurs na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy", w którym wzięło udział 9 sołectw. W tym roku po raz pierwszy w historii pierwsze miejsce zajęły rękodzieła trzech sołectw- Dębogardu, Dygowa i Wrzosowa pozostałym sołectwom przypadły wyróżnienia. Wszystkie sołectwa, które brały udział w konkursie na "Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy" otrzymały "czeki finansowe", ufundowane przez Gminę Dygowo, natomiast trzy pierwsze miejsca zostały mile zaskoczone dodatkową nagrodą pieniężną ufundowaną przez Bank Spółdzielczy w Białogardzie.

Kolejną konkurencją był Turniej Rekreacyjny pomiędzy drużynami reprezentującymi poszczególne sołectwa. Udział wzięło 7 drużyn. Tutaj uczestnicy mogli wykazać się sprawnością w takich konkurencjach jak: tor przeszkód, przeciąganie liny, slalom z taczką, rzuty jajkiem. Konkurencje te dostarczyły drużynom sołeckim sporo emocji, a uczestnikom dożynek niemało śmiechu i dobrej zabawy. Ogółem, największą liczbę punktów w ramach turnieju i tym samym zwyciężyło sołectwo z Dygowa. Wszystkie drużyny otrzymały nagrody, których fundatorem była Gmina Dygowo.

Program artystyczny swoimi występami uświetniły: zespoły śpiewacze "Dygowianie", "Dąbrówka" , "Jantarowy Kwiat" , „Mayol”. Swoją uwagą przykuł koncert skrzypaczek, który zachwycił wszystkich widzów. Po ceremonii wręczania nagród odbył się koncert disco polo zespołu "Gesek" oraz pokaz tańca z ogniem w wykonaniu zespółu JUMP FIRE. Po koncercie do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna z zespołem "ON-OFF".