28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Fabryka Piwa Colberg powstała, aby wskrzesić na naszych ziemiach zapomnianą już tradycję warzenia piwa. W przedwojennym Kolbergu (Kołobrzeg) piwo było cenionym regionalnym wyrobem, którym miasto mogło pochwalić się nie tylko na obszarze Pomorza Zachodniego, ale znane było również w całych ówczesnych Niemczech. Dowodem tego są butelki i kapsle, które nadal można znaleźć w kolekcjach birofilów.

Promujemy Region. Naszym nadrzędnym celem jest promowanie Naszego Regionu poprzez stworzenie unikatowej marki złocistego trunku, tak aby każdy mieszkaniec Kołobrzegu mógł być dumny z lokalnego wyrobu, a każdy turysta, który skosztuje niepowtarzalnego smaku piwa, zawsze mile wspominał pobyt i jeszcze chętniej wracał na Nasze Ziemie.

Marka Smaku. Pragniemy być uczciwi wobec mieszkańców, turystów oraz naszych Klientów, dlatego tworzymy lokalna markę, której siedziba mieści się w zabytkowej Wieży Ciśnień przy ulicy Budowlanej, gdzie powstaje miejski browar. Niezmiernie ważne jest dla nas, aby Klient mógł spróbować oryginalnego piwa warzonego w Kołobrzegu. Aktualnie trwają prace nad przystosowaniem budynku i uruchomieniem linii produkcyjnej. Dlatego, aby nasi Klienci już teraz mogli cieszyć się smakiem napoju, nasze piwo powstaje w zaprzyjaźnionym browarze według naszej receptury.

Zapraszamy do odwiedzania Restauracji i do degustacji piwa.