Ogłoszenia ***  Hotel *** w ustroniu Morskim zatrudni  (Dam Pracę)  ***  Zamienię mieszkanie w Szczecinie  (Mieszkania)  ***  MONTER INSTALACJI SANITARNYCH  (Dam Pracę)  *** 

Sąd nad Adebarem - znowu skazany (video)

adebar, kołobrzegNie miał szansy wójt biskupi Jakub Adebar herbu bocian, syn Jana. Postawiony ponownie przed sądem, jak przed 490 laty, został skazany na śmierć.


Dzięki nauczycielom ze Szkoły Podstawowej Nr 4 oraz ich uczniom, mieszkańcy mogli obejrzeć przedstawienie ze scenami w 1524 roku, gdy Adebar został ujęty i po przewodzie sądowym skazany na śmierć przez ścięcie. Odczytano akt oskarżenia, zeznawali świadkowie. Potem odbyło się głosowanie. W przedstawieniu wziął również udział prezydent Janusz Gromek, przewodniczący Ryszard Szufel, a także radni: Jacek Woźniak oraz Artur Dąbkowski. Ustalono, że Adebar był winny, a kat odciął mu głowę.

 

Komentarze  

0 #1 sensor 2014-09-28 00:36
(...)"W przedstawieniu wziął również udział prezydent Janusz Gromek" (...)
W ROLI GŁÓWNEJ ? :)))))
Cytować
0 #2 detlan 2014-09-28 09:27
Cyklicznie w grodzie Kolobrzeg stery rzadow przejmuje wsPOlnie i w POrozumieniu ekipa ,ktora niweczy dorobek kilku poprzednich pokolen .Ten kolejny ciezki wiek, wiek meki i kleski wlasnie dobiega konca PO 7 latach chudych czeka nas 7 lat tlustych
Cytować
0 #3 burza 2014-09-28 11:01
Czy naprawdę nawet pod wydarzeniem, w którym warto docenić pracę i przygotowanie dzieci i młodzieży muszą pojawiać się tego typu komentarze? To przykre. Dzieciaki ŚWIETNA ROBOTA! Gratuluję również Rodzicom i Nauczycielom,kt órzy czuwali nad całym przedsięwzięcie m.
Cytować
0 #4 rex 2014-09-28 13:44
Gromek wrzucił zieloną piłkę hehe
Cytować
0 #5 Jako 2014-09-28 14:50
Kogo ścieli- Gromka czy Szufla?
Cytować
0 #6 taki owaki 2014-09-28 19:56
Cytuję burza:
Czy naprawdę nawet pod wydarzeniem, w którym warto docenić pracę i przygotowanie dzieci i młodzieży muszą pojawiać się tego typu komentarze? To przykre. Dzieciaki ŚWIETNA ROBOTA! Gratuluję również Rodzicom i Nauczycielom,którzy czuwali nad całym przedsięwzięciem.

Czy warto pielęgnować (z takim nakładem pracy) pamięć wydarzeń z NIEMIECKIEJ historii????
Czy może lepiej uczyć dzieci POLSKIEJ historii....
Nie mamy się czego wstydzić, podobnych wydarzeń ci u nas dostatek. Może przypomnimy historię Wilna czy Lwowa. Zwłaszcza, że większość mieszkańców Kołobrzegu to wypędzeni ze wschodniej Polski.
A nadgorliwość niektórych, gorsza od faszyzmu!
Cytować
0 #7 Emilian 2014-09-28 20:47
Występ udany. Brawa dla kl. 6 ze SP nr 4 oraz dla Nauczycieli i Rodziców - za kostiumy. Dobra lekcja historii.
Cytować
0 #8 kate 2014-09-29 10:40
Cytuję taki owaki:
Cytuję burza:
Czy naprawdę nawet pod wydarzeniem, w którym warto docenić pracę i przygotowanie dzieci i młodzieży muszą pojawiać się tego typu komentarze? To przykre. Dzieciaki ŚWIETNA ROBOTA! Gratuluję również Rodzicom i Nauczycielom,którzy czuwali nad całym przedsięwzięciem.

Czy warto pielęgnować (z takim nakładem pracy) pamięć wydarzeń z NIEMIECKIEJ historii????
Czy może lepiej uczyć dzieci POLSKIEJ historii....
Nie mamy się czego wstydzić, podobnych wydarzeń ci u nas dostatek. Może przypomnimy historię Wilna czy Lwowa. Zwłaszcza, że większość mieszkańców Kołobrzegu to wypędzeni ze wschodniej Polski.
A nadgorliwość niektórych, gorsza od faszyzmu!

A Zjazd Gnieźnieński to kojarzysz? Ty pewnie z tych co mu bliższa by była lekcja historii Ukrainy niż Polski.
Cytować
0 #9 taki owak 2014-09-29 13:03
Cytuję kate:

A Zjazd Gnieźnieński to kojarzysz? Ty pewnie z tych co mu bliższa by była lekcja historii Ukrainy niż Polski.

Takie są skutki ograniczania nauki historii w szkołach i kultywowania niemieckich tradycji.
Lwów to kilkaset lat POLSKIEJ historii, nauki, literatury i sztuki. Najgorsze co może być dla narodu to odcięcie się od własnych korzeni i tradycji.
Cytować
0 #10 kate 2014-09-29 13:40
Cytuję taki owak:
Cytuję kate:

A Zjazd Gnieźnieński to kojarzysz? Ty pewnie z tych co mu bliższa by była lekcja historii Ukrainy niż Polski.

Takie są skutki ograniczania nauki historii w szkołach i kultywowania niemieckich tradycji.
Lwów to kilkaset lat POLSKIEJ historii, nauki, literatury i sztuki. Najgorsze co może być dla narodu to odcięcie się od własnych korzeni i tradycji.

To jest szansa dla Ciebie żebyś taki pokaz zorganizował. Czekamy:)
Cytować
0 #11 kate 2014-09-29 14:08
Odnośnie dyskusji na temat muzeum, sama nazwa wskazuje Patria -Ojczyzna, Colbergiensis -Kolobrzeska wiec wystawa jest poświęcona dziejom Kołobrzegu, polskim jak i niemieckim, wiec jak ktoś ma ochotę zobaczyć dzieje polskie tylko to może odwiedzić Muzeum Oręża Polskiego.Natom iast ci co chcą zobaczyć dzieje Lwowa i Wilna muszą sobie zorganizować sami muzeum, jako że żyjemy w wolnym kraju.
Cytować
0 #12 europejniczyj 2014-09-30 18:09
Ktos ,kto zna historie wie ze Slowianie swoim zasiegiem zasiedlali ziemie w obrebie obecnego niemieckiego Berlina.Pokaz mi pasjonacie Robercie ,czy kacie lub inny; nadgorliwegio Niemca ,ktory cholubi nasz ? no moj napewno polski rod w obrebie obecnych granic Niemiec budujac mu muzea i POmniki albo polskie ziemie i miasta Brzesc, Lwow, Grodno, Wilno np .Czy sowieci buduja nam tam pomniki ? W 1945 r Stalin zagarnal Polsce ponad 40% polskich ziem i "przylaczyl" do sowietow tepiac ,jak i Niemcy u siebie slady historii i kultury Polakow ......
Cytować
0 #13 europejniczyj 2014-09-30 19:35
Odnosnie gorliwej troski wladz miasta Kolobrzeg polskiego miasta to jak wladze sa polskie .A zakladam naiwnie ze tak to: wieksza troska winno byc otoczone i mecenatem muzeum Oreza Polskiego gdzie Polacy mieszkajacy w Kolobrzegu moga szukac w sposob klarowny swoich korzeni.Budzet miasta jest wlasnoscia mieszkancow miasta a ich wola jest eksponowanie dziedzictwa kulturowego i polskich przodkow na ziemi kolobrzeskiej
Cytować
0 #14 kate 2014-09-30 19:59
Jednak warto znac historie miasta w ktorym sie mieszka , kazdemu sie wydaje ze tu byli niemcy i wszystko bylo niemieckiea przed wojna do kolobrzeskiego przyjezdzalo mnóstwo polakow im to nie przeszkadzalo w dodatku najwieksze osrodki uzdrowiskowe prowadzili zydzi ktorzy potem pogineli w komorach gazowych. Amerykanie potrafili w nowym miejscu zbodowac nowe panstwo nie cofajac sie ciagle na stary kontynent a my polaczki wiecznie bedziemy pamietac cos co bylo dawno i ciagle gadac ze nam zabrali. Smutne
Cytować
0 #15 europejniczyj 2014-10-01 11:40
....uzdowiskowe prowadzili zydzi (w Kolobrzegu) .Teraz tez "uzdrawiaja" Palestynczykow zydzi robiac Palestynczykom holokaust z kolei i bombarduja celowo palestynskie przedszkola i szpitale zydzi .Jest na ten temat oficjalny komunikat Amnesty International. Zydzi w Strefie Gazy Zamordowali w ostatnich miesiacach ponad 2 000 Palestynczykow w tym wiekszosc dzieci przy stratach wlasnych 17 zoldakow ....W Polse maja do wyrwania 60 miliardow $ Sama tylko Warszawa jako strata materialna Polakow wyrzadzona przez Niemcow oszacowane strata to 45.2 miliardow $.Jak mamy oddawac to wszyscy wszystkim .Prawo miedzynarodowe jest jedno
Cytować
0 #16 kate 2014-10-01 15:44
Duzo mowisz nie wiele rozumiesz. Najwiecej do powiedzenia w sprawie oddawania maja ci co nie musza nic oddawac:)
Cytować
0 #17 europejniczyj 2014-10-01 17:34
Troche rozumie .Pare dni temu wstecz bylem we Francji .Tam zaczyna panowac normalnosc jakos od niedawna ...rozumiesz...
Cytować