Clear Sky

16°C

Kołobrzeg

20 czerwca 2024    |    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał
20 czerwca 2024    
    Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafał

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Przekazanie pamiątek po żołnierzach i odznaczenia

W Oddziale Dzieje Oręża Polskiego w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbyła się uroczystość związania z 79 rocznicą obchodów walk o Kołobrzeg. Podczas niej, doszło do przekazania munduru i dokumentów kpt. Stanisławy Czekajło oraz odznaczeń i dokumentów jej nieżyjącej siostry - Elżbiety Buda z domu Czekajło. Obie siostry deportowane ze Lwowa na Syberię, przeszły cały szlak bojowy jako żołnierze 1 Armii Wojska Polskiego z Syberii do Berlina. Obie były telegrafistkami i wojnę zakończyły w stopniu podoficerskim. 98-letnia kpt. Stanisława Czekajło zażyczyła sobie by podarować swój mundur kombatancki Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu wraz ze wszystkimi posiadanymi licznymi odznaczeniami, legitymacjami, dyplomami i zdjęciami.

Ponadto, organizacje kombatanckie wyróżniły odznaczeniami żołnierzy, a także Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzeg oraz jego dyrektora Aleksandra Ostasza i reportera Kazimierza Ratajczyka.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama