Light Snow

2°C

Kołobrzeg

4 grudnia 2023    |    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian
4 grudnia 2023    
    Imieniny: Barbara, Bernard, Krystian

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wyśpiewali świat bajek

28 października hala sportowa Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Kołobrzegu, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zamieniła się w prawdziwą krainę baśni. Byliśmy świadkami niezwykłego konkursu „Świat bajek w piosence”, który odbył się pod patronatem starosty Tomasza  Tamborskiego. W magicznej scenerii wykonawcy przenieśli nas w świat dziecięcych marzeń, wzruszeń i wspomnień.

Na scenie pojawiły się postacie z takich bajek jak: „Mój brat niedźwiedź”, „Mulan”, „Barbie”, „Nasze magiczne Encanto”, „Vaiana: Skarb oceanu”, „Księżniczka i żaba”, „Herkules”, „Król lew”, „Kraina lodu”, „Merida waleczna”, „Aladyn”, „Dzwoneczek”, „Pocahontas”, „Piękna i bestia”, ”Mała syrenka”, „Anastazja”, „Dzwonnik z Notre Dame”. Uczestnicy konkursu zadbali nie tylko o przygotowanie pięknych wokalnych opowieści, ale również o wspaniałe kostiumy i rekwizyty. Było naprawdę kolorowo i bajecznie!

Scenografia była dziełem Pani Beaty Dąbrowskiej z sekcji plastycznej Ogniska Pracy Pozaszkolnej. Na wszystkich zrobiła ogromne wrażenie! Autorkami pomysłu na konkurs były podopieczne Pani Edyty Tetery z sekcji wokalnej, a konkurs poprowadził niezastąpiony Wojciech Czaplewski. Nagłośnienie zapewnił zaprzyjaźniony z OPP, jak zwykle niezawodny Dariusz Szmidt i jego firma „Echo”.

W konkursie wzięło udział 27 wokalistek i wokalistów oraz 9 zespołów wokalnych - w czterech kategoriach. Jury w składzie: Magda Szczęsna, Ewa Balza-Plucińska i Łukasz Nowakowski, po wysłuchaniu wszystkich prezentacji, przyznało tytuły laureata, nagrodę specjalną, a także wyróżnienia I oraz II stopnia następującym wykonawcom:
- w kategorii - szkoły podstawowe, klasy I-IV :   
- wyróżnienie II stopnia: Zuzanna Malanowska, Olga Winiecka
- wyróżnienie I stopnia: Maja Górska, Nadia Machowska, Matylda Wachowska                                   
- laureat: Nadia Gargaś

- w kategorii - szkoły podstawowe, klasy V-VIII:
- wyróżnienie II stopnia: Blanka Pozorska
- wyróżnienie I stopnia: Zuzanna Pilarczyk, Maja Wieczorek, Alicja Łobodzińska, Michalina Olek
- laureat: Oliwia Derewońko
- nagroda specjalna: Maja Tomasikiewicz (za niezwykły wyraz artystyczny oraz dojrzałość sceniczną)

- w kategorii - szkoły ponadpodstawowe:
- wyróżnienie II stopnia: Julia Figa, Julia Kwiatkowska, Zuzanna Czubaty, Beata Orlińska
- wyróżnienie I stopnia: Nicola Furman, Ewelina Czajka, Anastazja Skorokhodova, Julia Pozorska, Weronika Pawlak, Marcel Górski, Wiktoria Krzesińska
- laureat: Marcelina Furman, Jaśmina Wenta, Zofia Leśniak

- w kategorii zespoły wokalne:
- wyróżnienie II stopnia: „Duet Amelia i Marcelina”
- wyróżnienie I stopnia: „Iskierki”, „Promyczki”, „For fun”, „Duet Marcelina i Julia”, „High five”, „Euforia”
- laureat: „Diverse”, „The chatterboxes”.reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama