Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

O procesie żałoby i stracie w "Adebarze"

W Laboratorium Kultury "Adebar" odbyło się spotkanie z psycholożką Teresą Marią Bleczyc, psychologiem, mediatorem i filozofem. W średniowiecznych piwnicach ratusza rozmawiano dziś o procesie żałoby, jej przeżywaniu, a także o kwestiach straty i zmiany w życiu. Żałoba i strata jako taka może kojarzyć się ze śmiercią drugiego człowieka i potrzebą przepracowania straty wynikłej z tej, często nagłej, zmiany w życiu. Ale kategoria to, jak mogli się przekonać uczestnicy prelekcji, nie dotyczy tylko ludzi, ale także utraty kochanego zwierzęta, a bywa, że nawet rzeczy. Ludzka natura, wychowanie, emocje, wypadkowe tych kwestii wpływają na to, jak radzimy sobie z tym, co po stracie następuje. O tym rozmawiano dziś w "Adebarze", a kolejny felieton Teresy Marii Bleczyc z serii "Dopamina - przyjazna przestrzeń psychoedukacji" już w sobotę na portalu Miastokolobrzeg.pl.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama