Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 lutego 2024    |    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
24 lutego 2024    
    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Spotkanie w blibliotece i opowieść o walkach o Kołobrzeg

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Galla Anonima w Kołobrzegu odbyło się spotkanie z naszym redakcyjnym kolegą, Robertem Dziembą. Tematem były walki o Kołobrzeg, a właściwie co na ten temat kryją polskie i rosyjskie archiwa. Jak mówił historyk z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, stan badań nad tematem po 78 latach, należy uznać za taki sobie i aktualny jest postulat dalszych działań badawczych, a przede wszystkim związanych z upamiętnieniem poległych. Gość spotkania wskazywał, jakie mity po dziś dzień krążą wokół tego zagadnienia, łącznie z tym, że po niemal 80 latach w Kołobrzegu mieszkańcy nie wiedzą, ile dywizji walczyło o Kołobrzeg, co więcej, mają problem ze wskazaniem, ilu żołnierzy poległo.

Czwartkowe spotkanie wpisało się w obchody 78 rocznicy walk o Kołobrzeg.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama