Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeżanki podbiły serca niemieckiej publiczności

W piątek, 9 grudnia br. w Sali Ratuszowej Zamku Książąt Pomorskich w Ueckermünde odbył się od dawna wyczekiwany Koncert Bożonarodzeniowy zorganizowany przez Stowarzyszenie Muzyczne Musikverein BEL CANTO Ueckermünde e.V. Do udziału w tym wydarzeniu zaproszone zostały m.in. kołobrzeżanki Fatima Aldalati, Oliwia Tymek i Weronika Włodarczyk z klasy śpiewu solowego dr hab. Sylwii Burnickiej-Kalischewskiej, prof. AS. Przy fortepianie studentkom towarzyszył mgr Dominik Wizjan, a Oliwii, w jednej z arii, wykonanej w ramach nagłego zastępstwa, mgr Romuald Kalischewski. Powitanie gości przejął obecny na koncercie burmistrz miasta Ueckermünde Jürgen Kliewe, a w rolę gospodarza wieczoru wcieliła się emerytowana burmistrz miasta Ueckermünde Heidi Michaelis. Solistki śpiewały na zmianę w poszczególnych blokach arie z repertuaru oratoryjno-kantatowego (J.S. Bach, G.F. Händel, A. Vivaldi), arie i pieśni z repertuaru światowego (Adam, Puccini), tradycyjne kolędy polskie i niemieckie, jak również pieśni polskich kompozytorów współczesnych (Wojciech Kilar, Andrzej Zygierewicz). Przypomnijmy, że ostatni Koncert Bożonarodzeniowy z ramienia Stowarzyszenia Muzycznego Musikverein BEL CANTO Ueckermünde e.V., odbył się w grudniu 2019 roku. Z uwagi na bardzo rygorystyczne przepisy epidemiologiczne w Niemczech w kolejnych dwóch latach działalność koncertowa została zawieszona. Z tym większym entuzjazmem publiczność oklaskiwała każdy występ, a po koncercie nie szczędziła artystom komplementów i gratulacji.

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama