Light rain

8°C

Kołobrzeg

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024    
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Jest nowy "Rocznik Kołobrzeski", zapraszamy na spotkanie

Dziś do bibliotek zostały przekazane pierwsze egzemplarze "Rocznika Kołobrzeskiego". Trzeci numer za rok 2022 opuścił właśnie drukarnię. Czasopismo powstawało w Wydawnictwie "Kamera". Projektowi patronuje starosta Tomasz Tamborski, a Fundacja Historia Kołobrzegu otrzymała wsparcie na współfinansowanie tego zadania, którego celem jest publikowanie prac badawczych, artykułów krytycznych, ale i popularnych, prac magisterskich i doktoratów poświęconych Ziemi Kołobrzeskiej oraz historii Pomorza Zachodniego. Czasopismo redagowane jest społecznie, a autorzy nie dostają wynagrodzeń za swoją pracę. Całość dotacji pochłania skład, oraz druk. Czasopismo złożył Darek Jakubowski.

W najnowszym numerze znajdziemy artykuły:

Archeologia
Andrzej Kuczkowski: Nieznane grodziska wczesnośredniowieczne powiatu kołobrzeskiego
Andrzej Kuczkowski: Rymań i okolice w średniowieczu
Andrzej Kuczkowski, Jan Orliński: Odkrycie studni w kołobrzeskim ratuszu

Historia Kołobrzegu
Robert Dziemba: Benjamin Raule i brandenburska flota kaperska w Kołobrzegu w XVII wieku
Jan Krzos: Włączenie Kołobrzegu w struktury poczty na Pomorzu w XVII wieku
Paweł Firago: „Sanus per aquam”, czyli krótki wykład o historii uzdrowiska kołobrzeskiego w latach 1802–1939
Adrian J. Bartha: Historia Sądu Rejonowego w Kołobrzegu po 1945 roku
Igor Michał Niewiadomski: Pomnik Wyzwolenia Kołobrzegu. Historia Pomnika Zaślubin Polski z Morzem na podstawie zasobu Archiwum Państwowego w Koszalinie

Historia wojskowości
Robert Dziemba: O grobownictwie wojennym i zaginionej kartotece żołnierzy poległych w walkach o Kołobrzeg
Edward Stępień: Jak podchorąży Wrona na wojnę jechał z Kołobrzegu
Tomasz Łowkiewicz: Katastrofa samolotu MiG-23 z Bagicza

Varia
Mariusz Miedziński: Inwestycje hotelowe, apartamentowe i mieszkaniowe w Kołobrzegu i jego zapleczu w okresie od stycznia 2019 do czerwca 2022 roku

Już dziś zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie z autorami tekstów do "Rocznika Kołobrzeskiego", które odbędzie się 15 grudnia (czwartek) o godz. 18.00 w Sali Plafonowej Pałacu Braunschweigów w Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu. Autorzy opowiedzą o swojej pracy, będzie można również otrzymać bezpłatny numer czasopisma (liczba egzemplarzy ograniczona). Zapraszamy!

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama