Overcast Clouds

11°C

Kołobrzeg

26 lutego 2024    |    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława
26 lutego 2024    
    Imieniny: Bogumił, Aleksandra, Mirosława

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

W bibliotece o Polakach, więźniach własnego kraju w PRL

W Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyło się spotkanie autorskie promujące książkę "Granica szeroko zamknięta. Polityczne, prawne i społeczne aspekty ucieczek z Polski Ludowej”, wydanej przez szczeciński oddział Instytutu Pamięci Narodowej. Podczas wieczoru wystąpili: dr Paweł Skubisz, dyrektor Oddziału IPN w Szczecinie, adwokat Edward Stępień, a ponadto dr hab. Sebastian Ligarski, naczelnik Oddziałowego Biura Badań Historycznych w Szczecinie i Rafał Semołonik z Delegatury IPN w Koszalinie.

Mecenas Edward Stępień, stały felietonista portalu "Miastokolobrzeg.pl", a także autor serii "Z archiwum IPN" oraz artykułów opisujących ucieczki z PRL, napisał niezwykle ciekawy artykuł, pt. "Z Kołobrzegu najbliżej do wolnego świata - kajakiem, łodzią, kutrem, statkiem". Paweł Skubisz, razem z Łukaszem Skubiszem, stworzyli artykuł "<<300 mil do nieba>> - historia ucieczki Adama i Krzysztofa Zielińskich do Szwecji w 1985 r". Podczas spotkania dyskutowano na temat zagadnień historycznych i prawnych w zakresie ogólnego tematu związanego z ucieczkami z Polski ludowej, problemów z uzyskaniem paszportu, a także życia na emigracji.

Książka jest do kupienia w internecie, a także kołobrzeskiej księgarni przy ul. Ratuszowej.


reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama