29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Dzień Niebieski na dziedzińcu ratusza

Kołobrzeskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Autyzmem wraz z Niepublicznym Przedszkolem Słoneczny Domek po raz trzeci zorganizowało Kołobrzeski Dzień Niebieski. To happening, którego celem jest uświadamianie, czym jest autyzm i jakie są jego objawy. Pod kołobrzeskim ratuszem w radosnej atmosferze bawili się dorośli i dzieci. Na scenie można było posłuchać kołobrzeskich artystów, m.in.Patrycję Tenderendę-Leksińską oraz Płynny Polar. Pojawili się szczudlarze, Drift Team Kołobrzeg, Voyager oraz ubrani na niebiesko członkowie Kołobrzeskiego Klubu Morsów, którzy o 12.00 wykąpali się w Bałtyku i na znak solidarności z osobami autystycznymi wypuścili do nieba niebieskie balony. Dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, stoiska z ciastem, kawą i lodami oraz licytacja atrakcyjnych fantów. Impreza pod ratuszem zakończyła się tradycyjnym puszczeniem do nieba niebieskich balonów. W trakcie zabawy prowadzona była akcja informacyjna skierowana do rodziców, by nie lekceważyć niepokojących objawów u najmłodszych dzieci. Wcześnie postawiona trafna diagnoza pozwala na równy start w życiu dla dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Rodzice mogą zgłaszać się do Kołobrzeskiego Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom z Autyzmem, jeśli zaniepokoją się nietypowymi zachowaniami u swoich dzieci.

Dzień Niebieski na dziedzińcu ratusza