Clear Sky

15°C

Kołobrzeg

25 maja 2024    |    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda
25 maja 2024    
    Imieniny: Grzegorz, Urban, Magda

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dwóch na jednego: Bejnarowicz o "naszym lokalnym cyrku"

Czy Prawo i Sprawiedliwość to konstruktywna opozycja? Pyta o to Piotr Rybczyński w audycji "Dwóch na jednego", której gościem był Maciej Bejnarowicz, obecnie przewodniczący Klubu PiS w Radzie Miasta Kołobrzeg. Powód jest prosty: co do tej konstruktywności można mieć poważne wątpliwości - delikatnie mówiąc. - Prawo i Sprawiedliwość, jak każda partia po przegranych wyborach ma pewien problem do rozwiązania, także w sferze komunikacyjnej. Jest część przekazu kierowana do fundamentów elektoratu i wydaje się, że to jest najbardziej agresywna komunikacja. Mnie bardziej odpowiada ta druga część komunikatu, która kieruje się do osób, które dość mają takie bezpośredniej walki w ringu - mówi Bejnarowicz. Na podkreślenie zasługuje fakt, że to ważna deklaracja, w której pada komunikat, że jednak PiS wybory przegrało.

Bejnarowicz, mówiąc o wyborach samorządowych, które odbędą się 7 kwietnia, akcentuje dość mocno konflikt w Platformie Obywatelskiej "gołym okiem widoczny". Zdaniem radnego opozycji, trzeba powiedzieć zwalczającym się członkom partii "należy powiedzieć dość". - Ludzie oczekują od nas pracy na rzecz mieszkańców - podkreśla gość audycji. Jednocześnie dodaje, że PiS w mijającej kadencji schowało lokalnie kwestie partyjności do kieszeni i angażowało się w działalność inwestycyjną. Co więcej, krytycznie podchodzi do komitetu wyborczego starosty, który popiera Annę Mieczkowską na prezydenta. - Rozumiem, że prezydent Mieczkowska poprze Tomasza Tamborskiego - mówi w cudzysłowie Bejnarowicz, bo jak zaznacza, prezydent popiera kogo innego, a przeciętny lokalny wyborca, według gościa audycji, nie wie o co chodzi. Na pytanie czy to w takim razie polityczna schizofrenia, Bejnarowicz odpowiada twierdząco, a chodzi o nadawanie nowych nazw i startowanie spoza komitetów partyjnych bądź posiadanie na listach członków partii. Do tej kwestii jeszcze powrócimy.

Podczas tych wyborów zmian będzie sporo. Na przykład Maciej Bejnarowicz będzie startował do Rady Powiatu Kołobrzeskiego. Zmian będzie więcej, bo jedni radni idą z powiatu do miasta, inni z miasta do powiatu. Bejnarowicz będzie startował z listy Prawa i Sprawiedliwości. Tyle, że do Rady Miasta Kołobrzeg ma wystartować lista "Centroprawicy" - nowej organizacji, która następnie, jak opowiada gość audycji "Dwóch na jednego", utworzy Klub Centroprawicy, a nie Prawa i Sprawiedliwości. Powód jest prosty, gdyż zdaniem gościa, są tam osoby spoza PiS, spoza partii, itd. Tyle, że to wygląda podobnie, jak w przypadku innych partii czy kandydatów. Anna Mieczkowska jest z PO, ale startuje z własnego komitetu, a popiera ją Tamborski, a to źle. Ale jak podobnie robi PiS, to dobrze. Zdaniem Bejnarowicza, jest inaczej, gdyż przed wyborami PiS o tym mówi głośno i tego nie ukrywa.

Ostatnia kwestia, dotyczy kandydata PiS w wyborach prezydenckich. Tyle, że Maciej Bejnarowicz nazwiska ujawnić nie chciał, to znaczy wie, ale nie powie. Wcześniej, wskazywano, że tym kandydatem będzie Czesław Hoc i ta informacja nigdzie nie była dementowana. Na pytanie, czy będzie to więc kandydat z nazwiskiem na 3 litery, Bejnarowicz twierdzi, że może na 3, może na 4, albo 5. Jak ktoś napisze "Choc", to będzie na 4... Więcej w materiale wideo.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama