Broken Clouds

18°C

Kołobrzeg

16 czerwca 2024    |    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna
16 czerwca 2024    
    Imieniny: Alina, Aneta, Justyna

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dwóch na jednego - Tamborski i życie poza Platformą...

- Czy istnieje życie poza Platformą? - pyta redaktor Piotr Rybczyński. - Gdyby nie istniało, to biorąc pod uwagę, że liczba członków Platformy to kilkadziesiąt tysięcy osób, a w Polsce zamieszkuje, jak dobrze pamiętam 38 milionów, no to co miałyby robić inne osoby? Najzupełniej można funkcjonować i z tego tytułu na mniejszą liczbę pytań należy odpowiadać - komentuje Tomasz Tamborski, były członek PO, nadal starosta i lider formacji, która stara się o poparcie wyborcze z zbliżających się wyborach samorządowych.

W tej audycji pytań do starosty nie zabrakło, ale nie na wszystkie padła odpowiedź. Gość audycji zasłaniał się kampanią wyborczą i faktem, że pewne kwestie programu wyborczego są jeszcze tajemnicą. Gdy rejestrowana była audycja, jeszcze nie było wiadomo o tym, że wystartuje KWW Jacka Woźniaka w wyborach do Rady Powiatu Kołobrzeskiego, stąd pytania dotyczyły czterech komitetów. A jakie są zamiary powyborcze ekipy Tamborskiego w przypadku, gdy nikt nie może zdobyć samodzielnej większości? - Ta bezwzględna większość w radzie powiatu to 10 mandatów. Ten prawdziwy, jedyny sondaż to jest data 7 kwietnia. Wtedy siądziemy i będziemy starali się zaprosić do współpracy wiele osób. W mojej opinii, nie decydują szyldy polityczne, a nazwiska - uważa Tamborski.

Co ciekawe, aż trzy komitety startujące w tych wyborach do powiatu, popierają jako kandydata na prezydenta Annę Mieczkowską. Imponujące, bo przy takiej konfiguracji, biorąc pod uwagę, że nie popiera jej PiS i ekipa Jacka Woźniaka, mogłaby mieć szansę na wygraną w pierwszej turze, ale to raczej niemożliwe. Skoro tak jest, to kogo popiera Anna Mieczkowska do powiatu? Tamborski wysyła redaktorów do Mieczkowskiej. Ale przecież rozmawia z nią często i widział się z nią chociażby na gali w sobotę. Według starosty, jedno jest pewne: szybka i krótka kampania samorządowa. Czy będzie spokojna? Więcej w materiale wideo...

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama