Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Dwóch na jednego - Mieczkowska: z Woźniakiem już w 2 turze byłam

Gościem audycji "Dwóch na jednego" na antenie Radia Kołobrzeg i na naszym portalu była prezydent Anna Mieczkowska. W związku z powołaniem nowego rządu, część pierwsza dotyczyła komentarzy powyborczych, ale także ewentualnie współpracy miasta z nowymi ministrami w sprawach kołobrzeskich. Jak mówi prezydent Kołobrzegu, nie rozumie decyzji prezydenta o powołaniu rządu dwutygodniowego, który nie ma poparcia większości w parlamencie. Według niej, rząd bawi się od 8 lat: - Ja nazywam to świetną zabawą - mówi Mieczkowska i dodaje, że rachunek za to Polacy wystawili w ostatnich wyborach, zmieniając większość parlamentarną. Anna Mieczkowska zauważa także, że najważniejsze zadania dla prawdziwego nowego rządu, na czele z Donaldem Tuskiem, to przywrócenie subwencji rozwojowej, ale także wyrównanie w ramach subwencji oświatowej realnych wydatków samorządów na oświatę. Kolejna sprawa, to zmiana w przepisach, umożliwiających rozliczanie opłaty śmieciowej w systemie mieszanym.

Druga część audycji poświęcona jest polityce lokalnej. Wewnętrzne waśnie, podsłuchiwanie, nagrywanie załatwianie pracy. Gdzie jest rozliczenie sytuacji w Kołobrzegu po wyborach? Zawieszony starosta, odroczone postępowania, próba odwołania przewodniczącej, poprzedzona wywiadem szefa regionalnej PO na jednym z portali, który dolał tylko oliwy do ognia. - Może wam założyć niebieską kartę? - pyta redaktor Rybczyński. - Ten kryzys trzeba jak najszybciej rozwiązać - uważa prezydent i jednocześnie członek zarządu PO. Według niej, powinno się to jednak odbyć w zaciszu gabinetów, podczas rozmów, a nie na forum miejskim. Jeśli jesteśmy przy temacie mediów, to dziś, w środę rano, Jacek Woźniak poinformuje dziennikarzy o swoje decyzji i ewentualnym starcie w wyborach. Pytamy Annę Mieczkowską, czy tego startu się obawia. - Nie, ja już rozmawiałam z Jackiem Woźniakiem i on otwarcie powiedział, że on startuje. Zdziwiłabym się, gdyby teraz oznajmił, że nie startuje - mówi gość audycji "Dwóch na jednego". I dodaje, że z Jackiem Woźniakiem już w drugiej turze była.

Trzecia cześć audycji została poświęcona sprawom bieżącym, a więc dzisiejszej sesji budżetowej, ale także krótkiemu podsumowaniu ostatniego roku kadencji. Jak mówi Anna Mieczkowska, największy sukces, to awans Kołobrzegu do kolejnej tury Europejskiej Stolicy Kultury. Zresztą, prezydent Kołobrzegu uznała tę kwestię za osiągnięcie kadencji. Więcej w audycji "Dwóch na jednego" już o godz. 10.00.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama