24 lutego 2024    |    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
24 lutego 2024
    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

Dwóch na jednego: Bejnarowicz i kondolencje dla lokalnej PO

Gość audycji "Dwóch na jednego" to Maciej Bejnarowicz, szef Klubu Prawo i Sprawiedliwość w Radzie Miasta Kołobrzeg. Podsumowujemy tradycyjnie ostatnie wybory parlamentarne. Maciej Bejnarowicz nie ukrywa, że wygrało Prawo i Sprawiedliwość, ale nie utworzy rządu. To oznacza, że kołobrzeski samorządowiec nie wierzy w powodzenie misji Mateusza Morawieckiego. Powstaje pytanie, czy partia ta osiągnęłaby taki wynik, gdyby nie darmowe wsparcie państwa, mediów rządowych czy niektórych spółek i np. promocji na stacjach paliw? Takie pytania w audycji padają, a gość Radia Kołobrzeg i naszego portalu na nie odpowiada.

W drugiej części następuje podsumowanie ostatniego roku rządów Anny Mieczkowskiej. Prezydent pochwaliła się tym, że rządzi miastem już 5 lat. Według Macieja Bejnarowicza zawiodła kwestia inwestycji. Było ich mało i nie objęły tego, czego oczekiwali mieszkańcy. Szef Klubu PiS odpowiedział również na to, czy prezydent realizuje program wyborczy, bo jak widać, robi to konsekwentnie. I tu M. Bejnarowicz wskazał, że to faktycznie następuje. Dość krytycznie odniósł się natomiast do budżetu na 2024 rok. Rada Miasta Kołobrzeg przyjmie go na najbliższej sesji. A czy sympatyk PiS wystartuje w przyszłorocznych wyborach samorządowych? Na chwilę obecną - nie.

Pozostaje jeszcze wiele spraw lokalnych do przedyskutowania. Kampania samorządowa już za chwilę. Jak PiS chce komunikować się z mieszkańcami, gdy nie będzie miał mediów rządowych, a lokalne do tej pory lekceważył? W jaki sposób przekonywać obywateli do swoich racji, a także promować programy wyborcze, gdy do tej pory było się w opozycji do wszystkich? Maciej Bejnarowicz otrzymuje wreszcie pytanie o to, jak chce rządzić PiS w Kołobrzegu. Odpowiada, że dzięki koalicji. Ale tu pada pytanie o to, czy z Jackiem Woźniakiem. Więcej w materiale wideo po godz. 10.00.