Light rain

22 lutego 2024    |    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr
22 lutego 2024
    Imieniny: Marta, Małgorzata, Piotr

Kalinowski o opłacie za wjazd do strefy uzdrowiskowej

"Dwóch na jednego" - to nowa audycja w "Miastokolobrzeg.pl" i na antenie Radia Kołobrzeg, prowadzona przez Piotra Rybczyńskiego i Roberta Dziembę. Panowie dopiero się rozkręcają, a pierwszym, eksperymentalnym wręcz gościem publicystycznej audycji był Jacek Kalinowski, radny Rady Miasta Kołobrzeg z Klubu Prawo i Sprawiedliwość.

W pierwszej części, poruszany jest temat kampanii wyborczej, kampanii, która dobiega końca, kampanii, która była krótka. Jacek Kalinowski opisuje rzeczywistość kampanijną, a na pytanie, w jakiej rzeczywistości obudzimy się w poniedziałek 16 października, odpowiada: - Myślę, że takiej samej, jak jesteśmy dzisiaj.

W drugiej części poruszamy kwestie związane z miejskimi inwestycjami, tym, co dzieje się na lokalnym podwórku. Pytamy, czy radnemu podoba się zakończony remont ulicy Zdrojowej. Nie on pierwszy podkreśla, że udało się uratować drzewa. Jednocześnie krytycznie ocenia przedłużenie tej inwestycji.

Na koniec dyskutujemy o wprowadzeniu ograniczeń w ruchu w Kołobrzegu. Centrum, port a może strefa uzdrowiskowa? Gdzie wprowadzić zakaz? A może wjazd powinien być płatny? Co zrobić z niskimi stawkami opłat parkingowych? Czy parking wielopoziomowy zbawi nas od problemów z parkowaniem? To wszystko w najnowszej audycji "Dwóch na jednego".