Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, twierdza,kołobrzegI piknik "Twierdza Kołobrzeg" potrwa do niedzieli, ale już dziś zachwycały grupy rekonstrukcyjne, pokaz musztry, wystawa i opowieści historyczne.


W 1774 roku, a więc 240 lat temu, zakończyła się przebudowa twierdzy po wojnie siedmioletniej. Zbudowano nowe fortyfikacje, inne odbudowano ze zniszczeń, jeszcze inne ulepszono. Taką nową budowlą jest Fort Ujście, pod którym dziś odbywał się się I Piknik historyczny "Twierdza Kołobrzeg" (dowiedz się więcej na www.twierdzakolobrzeg.pl). Na Skwerze Mieszkowskiego trwa X Targ Solny, a obok ustawiły się stanowiska muzealne oraz Bractwo Kurkowe i Towarzystwo Opieki nad Zabytkami z wystawą "Twierdza Kołobrzeg". Pokazy historyczne odbywały się natomiast w Reducie Solnej. Zainteresowanie było ogromne. Podczas pikniku mogliśmy zobaczyć pokazy grup rekonstrukcji - Międzynarodowej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Dreispitz, Infanterie Regiment von Alvensleben (No. 33) ze Srebrnej Góry, Grupę Rekonstrukcji Historycznych "Poznańczycy". Organizatorem imprezy jest Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu.

Dzisiejszy piknik dowodzi tego, że Kołobrzeg jako miasto turystyczne i o bogatej historii wojennej, zasługuje nie tylko na większe zainteresowanie i ożywianie reliktów twierdzy, ale również na stworzenie własnej i profesjonalnej grupy rekonstrukcyjnej. Takie postulaty TOnZ Kołobrzeg stawia od 3 lat, na razie bez większego odzewu. Na szczęście piknik o tematyce twierdzy wzbudził sporo uwagi mieszkańców i turystów i być może to właśnie będzie impulsem do dalszych prac w tym zakresie.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama