19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Kołobrzeg 20 lat temu: Piękna Helena w porcie

W sobotę 1 czerwca 2002 roku, do kołobrzeskiego portu przyjechał pociąg "Pirat" prowadzony przez historyczną lokomotywę z Parowozowni Wolsztyn - Pm36-2, zwany "Piękną Heleną". Była to niezwykła atrakcja w Kołobrzegu, która odbywa się po dziś dzień w postaci kursów historycznych pociągów z okazji Dnia Dziecka. Niestety, składów nie prowadzą już parowozy...