Overcast Clouds

8°C

Kołobrzeg

19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
19 kwietnia 2024    
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Kołobrzeg 20 lat temu: Józef Oleksy

Data archiwalna tego zdjęcia to 2 maja 2002 roku. Od prawej siedzą: Józef Oleksy (1946-2015) - wówczas poseł na sejm i działacz SLD, Zbigniew Błaszczyk - prezydent Kołobrzegu, a także Ryszard Ławrynowicz - starosta kołobrzeski. Ostatni panowie to czołowi kołobrzescy działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej, który w 2002 roku szykował się do wyborów samorządowych, zarówno do Rady Miasta, jak i Rady Powiatu. W 2002 roku odbyły się także po raz pierwszy w historii bezpośrednie wybory na prezydenta Kołobrzegu, które Zbigniew Błaszczuk przegrał z Henrykiem Bieńkowski. Ryszard Ławrynowicz natomiast został przez Radę Powiatu wybrany starostą. W 2004 roku Józef Oleksy został wybrany na lidera SLD, a także na marszałka Sejmu.

Zdjęcie wykonał Przemysław Gryń na jednym z majówkowych pikników w Kołobrzegu.

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama