Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Podruczny o historii twierdzy„Aprosza z Kołobrzeskiego Lasu. Wyjątkowa choć skromna pozostałość po oblężeniu obozu warownego w Kołobrzegu w 1761 roku” - to tytuł spotkania, które odbyło się w kawiarni "Adabar".


Spotkanie zorganizowało Muzeum Patria Colbergiensis. Dr hab. Grzegorz Podruczny, prof. UAM, opowiadał o historii ostatniego oblężenia rosyjskiego w wojnie siedmioletniej. Twierdza Kołobrzeg wytrzymała już dwa oblężenia rosyjskie, ale to ostatnie, trwające kilka miesięcy, zakończyło się kapitulacją. Grzegorz Podruczny razem z Robertem Maziarzem zaprezentowali znalezioną przez nich aproszę, czyli przykopę, rów oblężniczy wykorzystywany w pracach ziemnych podczas oblężenia. Zachował się w okolicy Kądzielna. Był to ciekawy pokaz przebiegu prac oblężniczych. W historii bardzo często mówi się o polityce i ogólnym przebiegu walk, a tym razem można było zobaczyć jak krok po kroku wyglądało obleganie twierdzy nowożytnej.

Podruczny o historii twierdzy
Podruczny o historii twierdzy

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama