Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Wyciągali płyty nagrobneMuzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Urząd Miejski w Trzebiatowie we współpracy z Fundacją Fort Rogowo, Portową Ochotniczą Strażą Pożarną "Tryton" z Kołobrzegu oraz Ochotniczą Strażą Pożarną z Trzebiatowa przeprowadziło akcję wydobycia poniemieckich nagrobków z rzeki Regi.


W 2015 i 2016 roku pracownicy Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu w trakcie sprawdzania rzeki Regi w pobliżu Trzebiatowa natrafili na rumowisko kamiennych płyt. Wśród różnego rodzaju pozostałości fasad przedwojennych budynków zostały odkryte płyty nagrobne z inskrypcjami w języku niemieckim. Po konsultacjach z miejscowymi władzami oraz pasjonatami historii ustalono, że płyty powinny zostać wydobyte i trafić w bardziej godne miejsce niż dno rzeki.

Wydobyte płyty zostały przekazane do znajdującego się w Trzebiatowie lapidarium. Szczególne podziękowania za pomoc i zaangażowanie kołobrzeskie muzeum kieruje do burmistrza Trzebiatowa Józefa Domańskiego.
 
Fot. Jacek Podolak, Aleksander Ostasz


reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama