Few Clouds

12°C

Kołobrzeg

13 czerwca 2024    |    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja
13 czerwca 2024    
    Imieniny: Antoni, Lucjan, Gracja

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Nowa książka o MieszkowskimInstytut Pamięci Narodowej wydał książkę pt. "Amor patriae nostra lex. Rzecz o komandorze Stanisławie Mieszkowskim", autorstwa Dariusza Nawrota i Józefa Wiesława Dyskanta.


O Mieszkowskim pisano jeszcze w okresie PRL, ale opracowania nie były zbyt szczegółowe. W owych czasach było to niemożliwe. Postać Mieszkowskiego odkrył na nowo doktor Hieronim Kroczyński, a dzięki staraniom Ligi Morskiej i Rzecznej, udało się odsłonić pomnik poświęcony temu Polakowi, który został zamordowany przez komunistów. Pierwsza książka, odkrywająca historię Mieszkowskiego, to praca zbiorowa pod redakcją doktora Hieronima Kroczyńskiego pt. "Kmdr Stanisław Mieszkowski, Pierwszy Polski Kapitan Portu Kołobrzeg.

Po raz drugi, postać Mieszkowskiego odkrył mecenas Edward Stępień (przeczytaj), pokazują na spotkaniu w siedzibie Fundacji Historia Kołobrzegu, jak wyglądał mord sądowy na komandorze. Teraz, do tego tematu podszedł także Instytut Pamięci Narodowej.

Nowa książka o Mieszkowskim

reklama

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama