Overcast Clouds

15°C

Kołobrzeg

19 maja 2024    |    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban
19 maja 2024    
    Imieniny: Mikołaj, Piotr, Urban

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Relikwie Sułkowskiego w muzeumMuzeum Patria Colbergiensis otwiera pod koniec kwietnia wystawę czasową poświęconą księciu Pawłowi Antoniemu Sułkowskiemu i żołnierzom 1 Pułku Piechoty, walczącego w 1807 roku w Kołobrzegu.


Od wielu lat temat żołnierzy polskich walczących o Twierdzę Kołobrzeg ponad 200 lat temu nie doczekał się stosownej wystawy historycznej. Teraz to się zmieni. Dzięki działaniom Muzeum Patria Colbergiensis, udało się uzyskać zbiory z wykopalisk w Lesie Kołobrzeskim. Teraz, do Kołobrzegu dotarła kopia portretu generała, wypożyczona przez Zamek w Rydzynie, a także część elementów umundurowania z grobu Sułkowskiego, które wydobyto podczas ekshumacji. Wszystko to będzie można zobaczyć wkrótce na wystawie, która zainaugurowana zostanie specjalną sesją naukową poświęconą Sułkowskiemu.

Relikwie Sułkowskiego w muzeum

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama