Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

17 kwietnia 2024    |    Imieniny: Klara, Robert, Rudolf
17 kwietnia 2024    
    Imieniny: Klara, Robert, Rudolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

informacje kołobrzeg, syren, sport, zlot, zabytkiZlot zabytkowych pojazdów "A może morze" dobiegł końca. Hitem niedzielnego przejazdu była legendarna Syrena Sport z FSO w Warszawie.


Do Kołobrzegu przyjechała replika Syreny, wykonana w ramach działań promocyjnych Wódki Gorzkiej Żołądkowej. I pomimo, że repliką jest nadwozie, to jednak znawcy uznają, że jest to najlepsza replika, nawiązująca do oryginału. Syrena Sport to prototyp polskiego samochodu sportowego, zbudowany pod koniec lat 50. XX wieku. Auto, głównie ze względu na sytuację polityczno-gospodarczą nie trafiło do produkcji. Samochód uznaje się za jedną z najważniejszych legend polskiej motoryzacji.

Podczas zlotu, podobnie jak podczas zeszłorocznego spotkania, nie obyło się bez interwencji Milicji Obywatelskiej. Przybywający z Pcimia Dolnego rolnik, który rok temu został przyłapany na spekulowaniu pietruszką i burakami, tym razem podpadł przez publiczne picie „wódki”. Na szczęście milicjantka odstąpiła od wystawienia mandatu po otrzymaniu niemal pełnej butelki wysokoprocentowego trunku...

Fot. Maciej Grala

 

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama