Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

17 kwietnia 2024    |    Imieniny: Klara, Robert, Rudolf
17 kwietnia 2024    
    Imieniny: Klara, Robert, Rudolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Trwają Dni Kołobrzegu, związane z lokacją miasta na prawie lubeckim 23 maja 1255. Dokonał tego książę pomorski Warcisław III i biskup kamieński Herman von Gleichen. Już w sobotę w Parku Przybylskiego rozpoczął się Targ Solny, który odwiedzić można do niedzieli. Prezydent Anna Mieczkowska przecinając tradycyjną linę, dokonała otwarcia imprezy, a także samych Dni Kołobrzegu, które w tym roku mają nieco skromniejszy charakter, choć i tak jest to większy rozmach, niż rok temu, podczas ograniczeń epidemicznych.

Targ Solny organizowany przez Jarosława Jerrego Bogusławskiego oraz Towarzystwo Przyjaciół Muzeum Oręża Polskiego, odbywa się po raz siedemnasty i jest najstarszą tego rodzaju imprezą, która ma miejsce w Kołobrzegu i okolicy. Jego zadaniem jest forma edukacyjna, a więc przybliżenie odwiedzającym, mieszkańcom i turystom, jak wyglądały dawne rzemiosła, czym i jak handlowano w czasach, gdy nie było marketu, a także jak wyglądało rzemiosło wojenne. Więcej na temat cechów i ich funkcji już w najbliższej audycji "Kwadrans z historią".

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama