Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

24 lutego 2024    |    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest
24 lutego 2024    
    Imieniny: Maciej, Bogusz, Modest

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

zlot,kołobrzeg,zimna wojnaNiemal 5 tysięcy osób odwiedziło Zlot Zimnowojenny, który odbywał się w ten weekend w naszym mieście. Migawki można było zobaczyć w TVN24.


25 historycznych pojazdów wojskowych, rekonstruktorzy wojsk polskich, amerykańskich i rosyjskich, a także delegacja z NRD w wojskowym trabancie - to wszystko można było zobaczyć w ciągu dwóch dni na I Zlocie Zimnowojennym w Kołobrzegu. Mogliśmy zobaczyć rekonstruktorów z grup: Grupa Operacyjna Maxxim, Grupa Rekonstrukcji Historycznych Nałęcz, Fundacja Fort Rogowo, Muzeum Obrony Wybrzeża w Świnoujściu, I Kołobrzeska Brygada Kolekcjonerska Aktywni Kołobrzeżanie KBK-AK, II Pułk Ułanów I Warszawskiej Brygady Kawalerii, Bałtyckie Stowarzyszenie Miłośników Historii PERUN. Przybyli właściciele pojazdów m.in. z Kołobrzegu, Koszalina, Białogardu, Goleniowa, Świnoujścia i Rogowa.

W niedzielę, zlot odwiedziła telewizja TVN24, która nie tylko pokazywała pojazdy wykorzystywane w armiach okresu zimnej wojny, ale również zainteresowała się historią wojskową Kołobrzegu z okresu PRL. Relacje można było zobaczyć na antenie TVN24.

Organizatorem zlotu była Fundacja Historia Kołobrzegu, we współpracy z Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu, Urzędem Miasta Kołobrzeg i Starostwem Powiatowym w Kołobrzegu. Organizatorzy za pomoc i wsparcie dziękują żołnierzom 8 Batalionowi Remontowemu w Kołobrzegu, Miejskiemu Zakładowi Zieleni Dróg i Ochrony Środowiska w Kołobrzegu, Miejskim Wodociągom i Kanalizacji w Kołobrzegu, Miejskiej Energetyce Cieplnej w Kołobrzegu, firmie Wody Mineralne JANTAR, a także MIX ART Artur Sempruch.

Fot. Kacper Pajor

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama