Overcast Clouds

7°C

Kołobrzeg

20 lutego 2024    |    Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
20 lutego 2024    
    Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

Procesy polityczne w latach 80-tych na Pomorzu Środkowym

Z ławy obrońcy i kibica (111)

Serdecznie zapraszam na mój wykład dotyczący procesów politycznych, który odbędzie się w dniu 7 grudnia 2023 r. o godzinie 17.00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej przy Placu Polonii 1 w Koszalinie. Wykład ten jest organizowany przez IPN Oddział w Szczecinie w ramach cyklu „Przystanek Historia”.

W czasie tego wykładu zamierzam przedstawić wynik moich kilkunastoletnich badań archiwów różnych sądów z naszego regionu, jak również dokumentów przechowywanych przez oddziały IPN-u na terenie całej Polski oraz w archiwach wojskowych. Dotychczas nikt nie prowadził podobnych badań procesów politycznych lat 80-tych XX wieku. Przede wszystkim w czasie wykładu będę się zastanawiał, czym w ogóle jest proces polityczny i jak się on ma do przestępstwa politycznego. Zbliża się niechlubna rocznica stanu wojennego i wprowadzonych dekretów z totalitarnymi przepisami, pozbawiającymi ludzi resztek wolności. Przede wszystkim jednak zajmę się wykonywaniem tych dekretów przez sądy powszechne i wojskowe oraz prokuratury powszechne i wojskowe. Poczyniłem w tym zakresie, jak się mi wydaje, ciekawe spostrzeżenia, które nie zawsze odpowiadają powszechnej znajomości tamtego okresu. Procesy polityczne to nie tylko historia, ale to również nasza codzienność polityczna, która ma odbicie w bieżących sporach.

Nie ma sensu szczegółowego opisywania o czym będzie wykład. Będę się starał nie zanudzać i jeszcze raz zapraszam do Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, którą kiedyś nazywano wojewódzką.

Adwokat Edward Stępień

reklama

reklama

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama