29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Miasto Kwitnącego Uśmiechu

Motto: „Bądź fanatycznie pozytywny i wojowniczo optymistyczny. Jeśli coś Ci się nie podoba, zmień swoje upodobania”
Rick Steves

20 maja 2023 roku Kołobrzeg wybuchł radością i kolorami, ponieważ to właśnie w tym pięknym dniu, dawno temu, w roku 1255 otrzymał prawa miejskie! Były to wydarzenia godne pamięci, które pozwoliły mieszkańcom celebrować swój niezwykły rozwój i przyszłość pełną możliwości.

Na szczęście pogoda dopisała. Było ciepło i słonecznie. Uroczystości rozpoczęły się od tradycyjnego Targu Solnego, który przypomniał o bogatej historii miasta jako ważnego ośrodka handlowego. Wzdłuż kolorowych i rodem ze średniowiecza straganów, tłumy mieszkańców i przybyłych gości pełzały z uśmiechem na twarzach, korzystając z okazji, by spróbować pysznych lokalnych przysmaków i zdobyć unikalne pamiątki. Od słonecznych podpłomyków po kuszące słodkości, targ rozbrzmiewał gwarem i śmiechem, oddając ducha otwartości i radości, który charakteryzuje nasze miasto. To były pozytywne fluidy.

W sobotnie południe ulice wypełniły dźwięki radosnych melodii, gdy orkiestra wkroczyła na scenę. Zestaw trąbek, bębnów i innych instrumentów perkusyjnych podbił serca słuchaczy. W międzyczasie, na głównej ulicy miasta, wspomniana orkiestra rozbrzmiewała swoimi melodyjnymi dźwiękami. Schodząc ze sceny spod ratusza obrali kierunek w stronę portu pasażerskiego. Maszerowali oni dumnie przed siebie, zaperfumowani nutami radości, przyciągając uwagę wszystkich przechodzących. Wszystko to sprawiało, że serca mieszkańców biły w rytm muzyki, a nawet najbardziej posępną minę trudno było utrzymać na twarzy. To kolumny przyłączyło się wiele kołobrzeżan i turystów.

Ale to jeszcze nie koniec! Największe emocje czekały nas na samym końcu dnia. W Porcie pasażerskim odbył się niezapomniany koncert, który rozpalił serca wszystkich obecnych. To właśnie tam, na malowniczym nabrzeżu, Patrycja Markowska wystąpiła przed tłumnie oczekującymi fanami. Jej energetyczne utwory porwały publiczność do tańca i śpiewu. Wszyscy bawili się wyśmienicie, a atmosfera pełna pozytywnej energii przeniosła nas w inną, lepszą rzeczywistość. Trzeba uczciwie przyznać, był to strzał w przysłowiową dychę!

Następną pozytywną informacją, jaka obiegła nasze miasto, było dotrzymanie słowa przez starostę w sprawie masztu telefonii komórkowej w centrum miasta. Jak wiemy, problem z brakiem zasięgu, tak męczący ostatnimi czasy, już od 1 czerwca będzie należeć do przeszłości. Komunikacja komórkowa się poprawi, wraz z nim zasięg telefonów. Przy tej okazji budżet starostwa zarobi od sieci telefonii komórkowej 30 tys. zł rocznie. Innymi słowy, korzystamy na tym my wszyscy. Można? Można!

Dlatego reasumując, drodzy Czytelnicy, niezależnie od tego, czy braliście udział w tych uroczystościach, lub czy byliście w miniony weekend w Kołobrzegu czy nie, pamiętajcie, że miejsca pełne radości istnieją naprawdę. Wystarczy tylko otworzyć oczy i serce, by je odkryć. Dziś Kołobrzeg jest jednym z nich. Wesołe święto miasta dało nam wszystkim powód do uśmiechu i wielu niezapomnianych chwil. Niech zawsze będzie tak radośnie! To już tylko zależy od nas samych. Nawiasem mówiąc, bardzo podoba mi się to hasło: Miasto Kwitnącego Uśmiechu!

Z pozytywnymi pozdrowieniami
Dariusz Zawadzki