Overcast Clouds

6°C

Kołobrzeg

17 kwietnia 2024    |    Imieniny: Klara, Robert, Rudolf
17 kwietnia 2024    
    Imieniny: Klara, Robert, Rudolf

Redakcja: tel. 500-166-222 poczta@miastokolobrzeg.pl

Portal Miasto Kołobrzeg FBPortal Miasto Kołobrzeg na YT

Regionalny Portal Informacyjny Miasta Kołobrzeg i okolic

reklama

reklama

reklama

Sytuacja z zalegającym na ulicach i chodnikach śniegiem ulega poprawie, ale poprawie powolnej. Pracownicy Zieleni Miejskiej ruszyli do wywożenia hałd śniegu. W niektórych miejscach pomaga im nawet Straż Miejska, wstrzymując ruch, żeby ciężki sprzęt mógł bezpiecznie pracować. Ale z sygnałów, które otrzymujemy od naszych Czytelników wynika, że to stanowczo za mało.


Śnieg zalega niemal wszędzie. Trudno obarczać kogoś za to, że śnieg spadł, ale krytyka jest uprawniona wtedy, gdy od 2 tygodni władze miasta nie potrafią sobie poradzić z usunięciem śniegu chociaż w centrum miasta. Strefy parkingowe już drugi tydzień są bezpłatne. W związku z tym, nie ma rotacji pojazdów, centrum się korkuje, a kierowcy zostawiają auta gdzie popadnie. Stwarza to wiele niebezpiecznych sytuacji, ale mało to interesuje policję i Straż Miejską.
Nieusuwane hałdy śniegu zawężyły jezdnie. Jeśli wziąć pod uwagę śnieg zalegający na parkingach i pojazdy stawiane na jezdni, to wiele ulic z dwukierunkowych stało się jednokierunkowymi. Też mało kto się tym przejmuje. W e-mailach, które otrzymujemy do Czytelników pojawia się ewidentna krytyka tego, że przez 2 tygodnie miasto nie potrafi odśnieżyć stref parkingowych. - Przecież gmina na tym zarabia - irytuje się pan Edward. - Żeby zaparkować samochód w centrum zostawiłem go na miejscu dla niepełnosprawnych, bo nie było gdzie tak wszystko było zastawione.
Zima, jak widać, zaskoczyła nie tylko mieszkańców, ale także władze miasta. Część mieszkańców cieszy się z bezpłatnych parkingów, inni klną, bo nie mogą zaparkować. Pan Andrzej za naszym pośrednictwem dziękuje prezydentowi za wyznaczenie miejsca do wyrzucania śniegu. - Załaduję sobie do kieszeni te kilka ton i tak może do przyszłej zimy to usunę. Bardzo dobry pomysł - ironizuje.
Otrzymaliśmy też wiele zdjęć i fotografii od Państwa, za które dziękujemy. Wkrótce stworzymy z tego fotogalerię.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Komentarze są prywatnymi opiniami Czytelników, za które redakcja nie ponosi odpowiedzialności. Publikowanie jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu. Jeśli jakikolwiek komentarz narusza obowiązujące prawo lub zasady współżycia społecznego, prosimy o kontakt poczta@miastokolobrzeg.pl. Komentarze niezwiązane z artykułem, naruszające regulamin lub zawierające uwagi do redakcji, będą usuwane.

Komentarze zostaną opublikowane po akceptacji przez moderatora.

Zgody wymagane prawem - potwierdź aby wysłać komentarzKod antyspamowy
Odśwież

Administratorem danych osobowych jest  Wydawnictwo AMBERPRESS z siedzibą w Kołobrzegu przy ul. Zaplecznej 9B/6 78-100 Kołobrzeg, o numerze NIP: 671-161-39-93. z którym możesz skontaktować się osobiście pod numerem telefonu 500-166-222 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej wysyłając wiadomość mailową na adres poczta@miastokolobrzeg.pl Jednocześnie informujemy że zgodnie z rozporządzeniem o ochronie danych osobowych przysługuje ci prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania w zakresie wynikającym z obowiązującego prawa.

reklama