Few Clouds

16 maja 2024    |    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław
16 maja 2024
    Imieniny: Andrzej, Małgorzata, Wieńczysław

Polska Fundacja Przedsiębiorczości (PFP) – jako instytucja wspierająca rozwój mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) ma przyjemność zaprosić Państwa na bezpłatne szkolenie pt. „Przepływy pieniężne, czyli jak zaplanować i utrzymać płynność finansową firmy” oraz „Prawo w firmie - podstawowe aspekty”.

Szkolenie adresowane jest do właścicieli mikro i małych firm lub osób nimi zarządzających, pracowników pionów finansowych oraz wszystkich tych, którzy chcą wiedzieć jak przygotować profesjonalny biznesplan.

Szczegółowy harmonogram szkolenia przekazujemy poniżej. Podczas szkolenia uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe, a po szkoleniu – zaświadczenie o uczestnictwie w szkoleniu.

Szkolenie poprowadzi pan Piotr Sylwestrzak – doradca biznesu, wykładowca Polskiej Fundacji Przedsiębiorczości.

Szkolenie odbędzie się w Kołobrzegu dnia 27 lutego 2017 r. w godzinach 9.00 – 16.00, w Urzędzie Miasta Kołobrzeg, ul. Ratuszowa 13, sala konferencyjna.
Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

W celu rezerwacji miejsca dla Państwa Firmy, uprzejmie prosimy o imienne potwierdzenie przyjęcia naszego zaproszenia poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (do pobrania ze strony www.kolobrzeg.pl – zakładka dla przedsiębiorców) i wysłanie go mailem na adres: m.pietruszczynska@um.kolobrzeg.pl lub faksem na numer 94 35 237 69. Informacje można uzyskać w Wydziale Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta w Kołobrzegu, nr tel. (94) 35 51 525.

Przepływy pieniężne, czyli jak zaplanować i utrzymać płynność finansową firmy

Temat zajęć

9.00 – 9.15

Powitanie uczestników i wprowadzenie

9.15 – 10.30

·         Pojęcie „Cash flow”

• Znaczenie przepływów pieniężnych w zarządzaniu firmą
  • Polityka należności i zobowiązań

10.30 – 10.45

10.45 – 12.15

• Tworzenie prognoz (budżetów) przepływów środków pieniężnych – przykłady i ćwiczenia
  • Zarządzanie strumieniem środków pieniężnych

12.15 – 12.45

12.45 – 14.15

• Rachunek przepływu środków pieniężnych (sprawozdanie finansowe) – przykłady i ćwiczenia
  • Konstrukcja i znaczenie „bilansu zmian” – przykłady i ćwiczenia
  • Przepływy pieniężne w działalności operacyjnej, inwestycyjnej i finansowej

14.15 – 14.30

14.30 – 16.00

• Analiza i interpretacja przepływów pieniężnych – przykłady

Zakończenie szkolenia

Celem szkolenia „Prawo w firmie - podstawowe aspekty” jest przede wszystkim zapoznanie uczestników z zagadnieniami prawnymi dotyczącymi prowadzenia działalności gospodarczej oraz uświadomienia im wagi prawa w obrocie gospodarczym. Uczestnicy zapoznają się z podstawowymi przepisami prawnymi regulującymi wykonywanie działalności gospodarczej (m.in. Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej, Kodeks cywilny) oraz przedstawione zostaną informacje dotyczące umów w obrocie gospodarczym, również w oparciu o konkretne przykłady.

Szkolenie skierowane jest do potencjalnych przedsiębiorców oraz osób prowadzących działalność gospodarczą w początkowej fazie rozwoju (do 24 miesięcy od założenia firmy).

Podczas szkolenia zostaną wykorzystane zróżnicowane metody nauczania, adekwatne do realizowanego programu. Podstawą realizacji zajęć będzie wykład przy wykorzystaniu prezentacji multimedialnej oraz dyskusja z uczestnikami szkolenia, ale również przeprowadzone zostaną: case study, dyskusja oraz ćwiczenia w grupach (tzw. „burza mózgów”). Przygotowana zostanie prezentacja multimedialna, materiały szkoleniowe dla uczestników oraz formularze ćwiczeń.

Szkolenie odbędzie się w Kołobrzegu dnia 28 lutego 2017 r. w godzinach 9.00 – 16.00, w Urzędzie Miasta Kołobrzeg, ul. Ratuszowa 13, sala konferencyjna. Udział w szkoleniu jest bezpłatny.

W celu rezerwacji miejsca dla Państwa Firmy, uprzejmie prosimy o imienne potwierdzenie przyjęcia naszego zaproszenia poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego (do pobrania ze strony www.kolobrzeg.pl – zakładka dla przedsiębiorców) i wysłanie go mailem na adres: m.pietruszczynska@um.kolobrzeg.pl lub faksem na numer 94 35 237 69.  Informacje można uzyskać w Wydziale Obywatelskim Urzędu Miasta w Kołobrzegu, nr tel. (94) 35 51 525.

Program szkolenia „Prawo w firmie - podstawowe aspekty”

Temat zajęć

9.00 – 9.15

Powitanie uczestników i wprowadzenie

9.15 – 10.30

• Podstawowe informacje na temat regulacji prawnych;

• Znaczenie znajomości i stosowania prawa przez przedsiębiorcę

• Formy organizacyjno-prawne prowadzenia działalności gospodarczej

10.30 – 10.45

10.45 – 12.15

Podstawy prawne prowadzenia działalności gospodarczej:

• Ustawa o swobodzie działalności gospodarczej;

12.15 – 12.30

12.30 – 14.00

Podstawy prawne prowadzenia działalności gospodarczej – c.d.:

• Kodeks cywilny;
  • Kodeks spółek handlowych;