15 maja 2024    |    Imieniny: Zofia, Jan, Izydor
15 maja 2024
    Imieniny: Zofia, Jan, Izydor

27 maja w godz. 10-14, w sali plafonowej Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu odbędzie się seminarium pt. „Z kart historii polskich formacji granicznych”.
Celem seminarium jest przedstawienie istniejącej wiedzy historycznej związanej z polskimi formacjami granicznymi. Seminarium jest kontynuacją długofalowego projektu, który powstał w wyniku umowy o współpracy zawartej w 2011r. pomiędzy Muzeum Oręża Polskiego, a Komendą Główną Straży Granicznej. Efektem dotychczasowej współpracy jest “Aleja polskich formacji granicznych”, stanowiąca część wystawy plenerowej.

Seminarium, towarzyszyć będzie, otwarcie wystawy pt. “Bezpieczne granice”. Na uroczyste otwarcie wystawy zapraszamy w dniu 27.05.2015 o godz. 18.00, do Kamienicy Kupieckiej w kompleksie wystawienniczym muzeum przy ul. Emilii Gierczak 5.

Organizatorami nowego przedsięwzięcia są: Starostwo Kołobrzeskie, Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Kołobrzeskie Stowarzyszenie Grup Rekonstrukcyjnych.

Patronat objęli: Komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku kadm. Piotr Stocki,  Dyrektor Instytutu Pamięci Narodowej Oddział w Szczecinie dr Marcin Stefaniak, Komendant Główny Straży Granicznej gen. dyw. SG Dominik Tracz, z-ca BOI KG SG-Kierownik Archiwum SG w Szczecinie płk SG dr Ryszard Techman oraz właściciel Centrum Atrakcji Wojskowych “Bastion” w Kołobrzegu Marta Michalska.