20 kwietnia 2024    |    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław
    Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czesław

informacje kołobrzeg, pasikowski,kandydatPiotr Pasikowski, były rzecznik prezydenta miasta, jak mówi naszemu portalowi, do końca sierpnia podejmie decyzję o kandydowaniu na prezydenta Kołobrzegu.

O sprawie nasz informator powiedział nam już wczoraj, ale dopiero dziś udało nam się potwierdzić ten fakt u źródła. - Nie żyję jeszcze tymi wyborami, ma ważniejsze sprawy, ale rozmawiam z różnymi środowiskami na temat mojej kandydatury na prezydenta Kołobrzegu. Przede mną jeszcze kilka ważnych rozmów. Decyzję podejmę do końca sierpnia - mówi Piotr Pasikowski, aktywny działacz katolicki i dziennikarz. W ostatnim czasie słynął z organizacji "Marszu Dla Życia i Rodziny", wizyty Johna Bashobory, udziały w Przystani z Jezusem, itd. To Pasikowski kwestionował w jednym z felietonów kwestię pedofilii wśród księży i dowody na to, co wydarzyło się w jednej z parafii kołobrzeskich. Stanął również w obronie prof. Chazana, który wbrew prawu odmówił aborcji kobiecie, zmuszonej do urodzenia dziecka, które wkrótce po porodzie zmarło. Ostatnio promował swoimi tekstami radykalny ruch narodowy, widząc w nim wsparcie patriotyzmu lokalnego. Szerzej na ten temat pisze także nowe wydanie "Także".

Zapędy polityczne Piotra Pasikowskiego w oparciu o postawę ultrakatolicką i nacjonalistyczną, widoczne są już dawno, zwłaszcza w działalności prasowej potencjalnego kandydata. Pisaliśmy o tym na naszym portalu (dowiedz się więcej: przeczytaj). Problem w tym, że Pasikowski nie krył tego, że popiera jako kandydata Wiolettę Dymecką. Był również potencjalnym kandydatem na radnego z Radzikowa do Rady Miasta. Ale nie ukrywa też, że zawierucha polityczna i hasło "Wszyscy przeciwko Platformie", nie jest tym, z czym on się utożsamia. Stąd próba odnalezienia własnego politycznego "ja".

Co na to inni? Poseł PiS Czesław Hoc nie ukrywa, że plany Piotra Pasikowskiego są mu znane już od roku. - Rozmawialiśmy o tym, znam plany Piotra i tyle. Natomiast my stworzyliśmy duży ruch w Kołobrzegu, którego celem są zmiany w Kołobrzegu i na pewno taka decyzja Piotra o kandydowaniu nie jest na naszą korzyść, no ale nie mamy na nią wpływu. Robimy swoje. Naszym kandydatem jest Wioletta Dymecka i budujemy wspólny front przeciwko Platformie, która zawłaszczyła struktury samorządowe - komentuje poseł Hoc.

- Nie jestem zaskoczony, gdyż spodziewałem się, że pojawi się kontrkandydat reprezentujący ten sektor wyborców. Nie sądziłem jednak, że będzie to Piotr. Gratuluję odwagi, niecierpliwie czekam na możliwość publicznego skonfrontowania poglądów - komentuje radny Jacek Woźniak, który już kilka miesięcy temu zapowiedział swój udział w walce o fotel prezydenta miasta.

Piotr Pasikowski jest byłym rzecznikiem magistratu i byłego prezydenta Henryka Bieńkowskiego. Odszedł z pracy po wygraniu wyborów przez Janusza Gromka. Został radnym powiatowym z list Prawa i Sprawiedliwości. Obecnie dziennikarz i przewodnik turystyczny, bardzo mocno zaangażowany w różne ruchy i działania katolickie.

informacje kołobrzeg, pasikowski,kandydat