Broken Clouds

18 kwietnia 2024    |    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław
18 kwietnia 2024
    Imieniny: Apoloniusz, Bogusława, Bogusław

Łapali się za słówkaW dniach 23-24 kwietnia odbyły się II Otwarte Mistrzostwa Kołobrzegu w grze w scrabble.

W zawodach pod patronatem Pana Prezydenta Janusza Gromka wzięło udział  57 zawodników z całego kraju, między innymi z Trójmiasta, Warszawy, Szczecina i wielu innych mniejszych miejscowości. Turniej odbył się w Ośrodku Wypoczynkowym Podczele II na skraju Ekoparku. Przez dwa dni goście i kołobrzeżanie rozgrywali 12 rund gry wg zasad określonych przez Polską Federację Scrabble. Sportowe scrabble to gra strategiczna w której ważna jest umiejętność logicznego myślenia, gospodarka czasem i bardzo dobra znajomość języka polskiego. Wbrew pozorom, nie jest to gra losowa i o zwycięstwie decyduje talent i umiejętności zdobyte poprzez długotrwały, systematyczny i intensywny trening. Obrońca tytułu z 2015 r. Rafał Lenartowski z Gdyni w tym roku musiał zadowolić się tytułem II Vicemistrza – zajął III miejsce na podium zwyciężając w 9 rundach. Wyprzedził go zawodnik ze Świnoujścia Jakub Zaryński z wynikiem 10 wygranych, tym samym otrzymując tytuł I Vicemistrza Kołobrzegu. Zwycięzcą turnieju i zdobywcą głównego trofeum został Marek Herzig z Gorzowa Wielkopolskiego, również chlubiący się 10  wygranymi. O zwycięstwie zadecydowała ilość zdobytych w grach punktów. Różnica pomiędzy Mistrzem i I Vicemistrzem wyniosła zaledwie 21 punktów. Mistrz Kołobrzegu w roku 2016 uzyskał w 12 rundach 4964 punkty co daje średnią na partię 413,66 punkta. Tak dobry wynik świadczy o wysokim poziomie turnieju. W  zawodach wzięło udział 12 zawodników z Kołobrzegu a dla trojga z nich był to turniejowy debiut. Najlepszym zawodnikiem z naszego miasta okazała się Iwona Wieluńska. Najlepszy debiutant zawodów również mieszka w Kołobrzegu i jest nim Jolanta Olczak.

Organizacja turnieju była możliwa dzięki wsparciu wielu darczyńców, w  tym takich firm jak Brico Marche Kołobrzeg, Apa2 ze Szczecina, CoffeDesk czy Ośrodek Wypoczynkowy Podczele II. Serdeczne podziękowania ! Organizatorami zawodów byli: Miasto Kołobrzeg, Fundacja UMYSŁ im. Alfreda Buttsa i Klub scrabblowy START Kołobrzeg. Kolejne Mistrzostwa za rok, a do tego czasu Klub zaprasza wszystkich chętnych, bez względu na  wiek i płeć, na zajęcia do Restauracji 2piętro w kompleksie Millenium ul. Łopuskiego 38 w każdy piątek w godzinach 16.30-20.00. Zajęcia są bezpłatne.

Drużyna z kołobrzeskiego Klubu START już w majowy weekend będzie reprezentować nasze miasto na Klubowych Mistrzostwach Polski w Ostródzie. Trzymajmy kciuki!!!

Łapali się za słówka