28 marca 2024    |    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna
    Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Nareszcie! Światłowód w Kołobrzeskich mieszkaniach. Mowa tu o firmie Gawex Media, która od lat inwestuje w naszym mieście starając się oferować jakościową alternatywę dla starych technologii.

Firma jest obecna na Kołobrzeskim rynku od 2008 roku. Od tego czasu zdobyła już kilka tysięcy abonentów, choć powiedzmy sobie wprost rozwój w naszym mieście nie był łatwy. To się w końcu zmieni. Po latach prób uzyskania dostępu do zasobów Kołobrzeskiej Spółdzielni Mieszkaniowej w końcu udało się!

Co to oznacza w praktyce dla mieszkańców Kołobrzegu? Nic innego jak możliwość podłączenia własnego mieszkania do najnowocześniejszej w naszych czasach technologii przesyłania danych. Mowa tu oczywiście o światłowodach, o których ostatnio coraz głośniej. Zalet technologii jest bardzo wiele, ale najbardziej odczuwalna dla końcowego użytkownika będzie prędkość i stabilność usług. W przypadku firmy Gawex możemy oczekiwać jeszcze więcej. Firma chwali się, że usługa Zielonego Internetu, bo tak komercyjnie nazwano oferty wykorzystujące światłowód, to także realny wpływ na ochronę naszego środowiska. Jak to możliwe? O wyjaśnienie tej kwestii spytaliśmy przedstawiciela firmy Gawex Media:

Wszystko dzięki wykorzystaniu bardzo energooszczędnych urządzeń, ale w zasadzie dla końcowego użytkownika ma to drugorzędne znaczenie. Liczy się przede wszystkim to, że jest to najszybszy i najbardziej stabilny Internet jaki możemy na dzień dzisiejszy uzyskać. Wszystko dzięki technologiom światłowodowym, dzięki którym eliminuje się urządzenia pośrednie zasilane prądem. Praktyka uczy, że wszelkie urządzenia „lubią” się popsuć w najmniej odpowiednim momencie. Prawdopodobnie wszyscy doświadczyliśmy nagłego braku dostępu do sieci w trakcie rozmowy przez Internet, gry on-line czy oglądania filmów VOD... Takiej sytuacji w Zielonym Internecie nie ma, po prostu ryzykowne urządzenia zostały wyeliminowane. Pomysłowe i skuteczne rozwiązanie. Przy tym wszystkim cały system zużywa dużo mniej prądu w porównaniu do klasycznych rozwiązań, to tylko dodatkowy, ekologiczny benefit nowoczesnej usługi oferowanej przez Gawex. Użytkownicy Zielonego Internetu, są zachwyceni jakością, a przy okazji mogą śmiało mówić o sobie, że są „eko”. Przyjemne z pożytecznym - mówi Paweł Dołębski, wiceprezes Gawex Media.

Firma deklaruje, że jeszcze w tym roku większość obszaru miasta zostanie objęta zasięgiem ich światłowodów. Na szalenie konkurencyjnym rynku usług telekomunikacyjnym swoje miejsce odnajduje w końcu Kołobrzeg. To bardzo dobra informacja bo coraz trudniej wyobrazić sobie we współczesnym świecie nie tylko rozwój, ale i zwykłe, codzienne funkcjonowanie bez dostępu do szerokopasmowej sieci. Internet w telewizorze, wypożyczalnia filmów w domu – to tylko ułamek popularnych zastosowań szybkiego przesyłu danych. W mediach już dziś głośno mówi się o tzw. „Internecie rzeczy”, i choć na razie pewnie niewiele nam to mówi, to nieświadomie chcąc, czy nie jesteśmy uczestnikami rewolucji technologicznej. Coraz więcej urządzeń wymaga podłączenia do Internetu. Komputery, telewizory, urządzenia mobilne, a wkrótce zapewne lodówki, pralki i wiele, wiele innych. Zielony Internet – jak deklaruje firma Gawex, jest na to przygotowany.

Nam mieszkańcom pozostaje się cieszyć z nowych możliwości i co ważne oferowanych nam przez lokalną firmę.