29 marca 2024    |    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy
    Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

informacje kołobrzeg, laboratorium,aktywnościOd kwietnia br. w Laboratorium Aktywności w ramach Młodzieżowej Akademii Miejskiej, odbywają się warsztaty edukacyjne dla dzieci  i młodzieży.

Prowadzone są one w dwóch grupach wiekowych:
- dzieci w wieku wczesnoszkolnym: klasa 1-3,
- młodzież w wieku szkolnym i gimnazjalnym.
Dla młodszej grupy utworzyliśmy zajęcia integracyjne, podczas których dzieci powtarzają i utrwalają do tej pory nabyte wiadomości. Zajęcia prowadzone są w sposób odmienny niż lekcje szkolne. Nauczyciel przez gry i zabawy dąży do tego, aby uczeń m.in. nie bał się danego przedmiotu, uzupełnił  braki w wiedzy, polubił przedmiot.

Dla młodzieży mamy w ofercie kółka zainteresowań z j. polskiego, matematyki i angielskiego. Podczas trwania warsztatów w nietuzinkowy sposób (wykorzystanie sztuki, ćwiczenia manualne, skojarzenia itp.),  młodzież poznaje świat wiedzy. Nauczyciele wychodzą naprzeciw i w  innowacyjny,  niestandardowy sposób przekazują oraz rozszerzają wiedzę uczestników. W kółkach uczestniczą także młodsze dzieci, które chcą poznać fascynujące oblicze nauki.

Na każdych ćwiczeniach jest ciekawie i na pewno nie jest nudno, o czym świadczy fakt, że uczestnicy niecierpliwie czekają na następne spotkania z nauczycielami. Dlatego nie zwlekajcie, przyjdźcie i sami zobaczcie, że jest super. A może i Wam wpadnie w nowym półroczu szkolnym piątka, tak jak naszej studentce*.

* student/ka –to nie tylko uczeń szkoły wyższej, to też osoba która gruntownie poznaje, bada coś, zapoznaje się z czymś, przygląda się czemuś.

Terminy zajęć znajdziecie w kalendarzu imprez  na stronie PRS: www.czerwonekoszary.kolobrzeg.eu lub w Laboratorium Aktywności, ul. Łopuskiego 52; tel. 533 977 811, 535 977 811.

informacje kołobrzeg, laboratorium,aktywności