19 kwietnia 2024    |    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon
    Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Centrum Sportu i Rekreacji Helios zbudowane za 20 milionów złotych, zostało dziś uroczyście otwarte. Przy okazji odsłonięto pomnik sarenki.

Helios to kryta pływalnia, odkryty basen z podgrzewaną wodą wraz ze zjeżdżalnią. To największa inwestycja w Ustroniu Morskim, zrealizowana w ostatnich latach. Na uroczystość otwarcia przybyła m.in. wicemarszałek senatu Anna Sztark oraz członek zarządu województwa zachodniopomorskiego - Marek Hok. Nie zabrakło oczywiście strażaków, bo to oni też byli ważną częścią uroczystości. To bowiem strażacy wraz z wójtem uratowali życie sarence dryfującej na krze. Odsłonięcia pomnika dokonał Jerzy Kołakowski wespół ze strażakami. Wójt pocałował sarenkę, tak jak to zrobił, gdy wyciągnięto ją z lodowatego Bałtyku kilka miesięcy temu.

Strażacy otrzymali odznaczenia i medale, Portowa Ochotnicza Straż Pożarna dostała czek na 3000 złotych (na silnik do łodzi), a od teraz sarenka ma być ustrońską atrakcją. Jej pogłaskanie ma przynosić szczęście.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu obiektu, wszyscy weszli do środka. Jerzy Kołakowski wraz z poprzednim wójtem - Stanisławem Zielińskim, a także z przewodniczącym Rady Gminy - Krzysztofem Grzywnowiczem, dolali wody do basenu. Z kąpieli nie skorzystał jednak nikt, poza przewodniczącym rady. w swoim przemówieniu, wójt Jerzy Kołakowski przypomniał, że to już drugi etap inwestycji realizowanej w Ustroniu Morskim. W ramach trzeciego etapu ma powstać hala widowiskowo-sportowa i euroboisko.

Uroczystość uświetnił wspaniały występ strażackiej orkiestry "Morka" i mażoretek.